PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୬୨୮ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୭୧ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଉତ୍ତର ଓଡିଶାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମିଶ୍ର ଅସୁସ୍ଥ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତିି
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବାମନ ଜନ୍ମ ଓ ସୁନିଆଁ ପର୍ବ ପାଳନ, ଜଗା ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଦେବଶିଳ୍ପୀ ବିଶ୍ୱକର୍ମାଙ୍କ ପୂଜା, ଓଡ଼ିଶାର ପୁରପଲ୍ଲୀ ଚଳଚଞ୍ଚଳ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ଡାକବଙ୍ଗଳା ରାସ୍ତାରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗାଧୋଇ ଯିବା ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡ଼ି, ୨ ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ସହର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ୪ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବନ୍ଦ ଡ଼କରା ଦେଇଛି ଟ୍ରକ୍ ମାଲିକ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା, ଜଳମଗ୍ନ ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦାଉ ସାଧିଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗି ବାଲି ଚରିଗଲା ଏକର ଏକର ଚାଷ ଜମି
  • ||

ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ: କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ହେଲମେଟ୍‌ ପିନ୍ଧି ଯାଉଛନ୍ତି ସାମ୍ବାଦିକ

source:www.ndtv.com

ରାୟପୁର,୭ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): ହାତରେ ବୁମ୍‌, କାନ୍ଧରେ କ୍ୟାମେରା ଓ ମୁଣ୍ଡରେ ହେଲମେଟ୍‌ । ଛତିଶଗଡରେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଭଳି ବେଶରେ ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ । ମୁଣ୍ଡରେ ହେଲମେଟ ଦେବାର କାରଣ ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଭୟ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କିଛି ବିଜେପି ନେତା ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଏଭଳି ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ଶନିବାର ରାୟପୁରରେ ବିଜେପି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଏକ ସମ୍ମିଳନୀ ଚାଲିଥିଲା । ସେଥିରେ ଗତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳର ପରାଜୟ ନେଇ ସରଗରମ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ଡିଜିଟାଲ ନ୍ୟୁଜ ପୋର୍ଟାଲ ‘ଦି ଭଏସ୍‌’ର ସାମ୍ବାଦିକ ସୁମନ ପାଣ୍ଡେ ସେଠାକୁ ଖବର ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ । ସେ ନିଜ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ କରୁଥିଲେ । ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିଲା ବେଳେ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଓ ହାତାହାତି ଘଟିଲା । ସୁମନ ତାହାର ରେକର୍ଡିଂ କରିଥିଲେ । ଏକଥା ଦେଖିବା ପରେ ବିଜେପି ରାୟପୁର ଶାଖା ସଭାପତି ରାଜୀବ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ତାଙ୍କର କିଛି ସହଯୋଗୀ ସୁମନଙ୍କୁ ସେହି ଗଣ୍ଡଗୋଳର ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ କରିବାକୁ କହିଲେ । ମାତ୍ର ସେ ମନା କରିବାରୁ ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ । ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ତାଙ୍କଠାରୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌ ଛଡାଇ ନେଇ ସେହି ଭିଡିଓକୁ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ଡିଲିଟ କରିଦେଇଥିଲେ ।
କେବଳ ଏତିକିରେ ସେମାନଙ୍କ ମନ ମାନିନଥିଲା । ସେମାନେ ସୁମନଙ୍କୁ ସଭା ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେଠାରେ ବଳପୂର୍ବକ ବସାଇ ରଖିଥିଲେ । ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପରେ ସୁମନ ଅନ୍ୟ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବା ସହ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଏଭଳି ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ପୁଲିସ ପହଞ୍ଚି ସୁମନଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅଗ୍ରୱାଲ ଓ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ତେବେ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ବୈଠକ ପରେ ସେମାନେ ସୁମନଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯିବାକୁ କହିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ସେ ଯାଇ ନଥିଲେ । ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଥିଲେ ।