PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବୁଲିବାଇ ଆପ୍ ମାମଲା, ଭୁବନେଶ୍ଵରରୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଦାନ୍ତେୱାଡାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ହାର୍ଡକୋର୍ ମାଓନେତା ମୁଇଆ ମାଡକାମ ନିହତ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : କଟନି ଛଟନୀକୁ ବିରୋଧ କରି ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ବିଷାକ୍ତ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗର : ସାହି ଭିତରେ ପଶି ଆକ୍ରମଣ କଲା ଜଙ୍ଗଲୀ ବାରହା, ୬ ଆହତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଆଇସିୟୁରେ ରୋଗୀ ନାହାଁନ୍ତି, ଅକ୍ସିଜେନ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧୀନ : ଜନସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • କଟକ : ଲିଙ୍ଗ ନିରୂପଣ ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଦଲାଲ୍‌ ଗିରଫ, ଦେଢ଼ ହଜାର କମିସନ୍‌ ରଖି ମହିଳାଙ୍କୁ ପଠାଉଥିଲେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ଲୁଟିନେଲେ ୩ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦,୩୬୮ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବଦଳିଲା ପାଗ, ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||

ରାହୁଲ୍ ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର, କହିଲେ କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ବ ନେବା କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ଦିବ୍ୟ ଅଧିକାର ନୁହେଁ, ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନିର୍ବାଚନ ହାରୁଛି ଦଳ…

the hindu

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବେ ବିରୋଧୀ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଏଭଳି ସମୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିଜ୍ଞ ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ଗୋଟିଏ ବି ସୁଯୋଗ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଆଜି (ଗୁରୁବାର) ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ତଥା କଂଗ୍ରେସର ଭୂମିକା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ବିରୋଧୀ ଦଳରେ କଂଗ୍ରେସର ଭୂମିକା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ୱ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଇଶ୍ୱରୀୟ ଅଧିକାର ନୁହେଁ ବୋଲି ପି.କେ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିଏମସିର ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ଦଶ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ୯୦% ରୁ ଅଧିକ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଛି, କିନ୍ତୁ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଉପାୟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ନେତୃତ୍ୱକୁ ନିର୍ବାଚିତ କରାଯିବା ଉଚିତ । ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ନାମକରଣ ନକରି ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ରାଜନୀତିରେ କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ଧାରଣା ଓ ପରିସରକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରେ, ତାହା ଏକ ଦୃଢ ବିରୋଧୀ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସର ନେତୃତ୍ୱ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଇଶ୍ୱରୀୟ ଅଧିକାର ନୁହେଁ । ଯଦି ରାଜନୈତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଦଳର ନେତା ଭାବରେ ଆଗକୁ ନେବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ଦିମାକ୍ ଅଟେ ।

୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ରଣନୀତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଟିଏମସି । ସିଏମ୍ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଭ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ।  ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ବିଜେପି ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦୃଢ ବିରୋଧୀ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ମୁମ୍ବାଇ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ସେ ସିଏମ୍ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ ଠାକରେ ଏବଂ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିଲେ ।

ତାଙ୍କ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ସେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ UPA କେଉଁଠାରେ ଅଛି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଏକ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ସେ କିଛି ନ କହି କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଲୋକ ବିଦେଶରେ ଅଧାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବ, ତେବେ ଗୋଆ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଟିଏମସି କାହିଁକି ହେବ ନାହିଁ ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର