PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ନବୀନଙ୍କ ପରେ ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର: କହିଲେ, କାଳିଆ ଯୋଜନା ଆଗକୁ କାଳ ହେବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୯/୪: ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ମତଦାନ ନେଇ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ତେଣୁ ସେ ବାରମ୍ବାର ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟୁଛନ୍ତି ।

ସେ ଏହାମଧ୍ଯ କହିଥିଲେ ଯେ ପିଏମ୍ କିଷାନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବଜେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । କାଳିଆ ଯୋଜନା ପାଇଁ ବଜେଟ୍ ହୋଇନି କି ଟଙ୍କା ମଧ୍ଯ ନାହିଁ । ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଚାର ସର୍ବସ୍ୱ ଯୋଜନା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏପରିକି କାଳିଆ ଯୋଜନା ଆଗକୁ କାଳ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଚାଷୀ ବିଜେପିକୁ ଜବାବ ଦେବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ଉତ୍ତର ରଖି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାହା ୧୧, ୧୮ ଓ ୨୩ ତାରିଖ ପରେ ଜଣାପଡିବ ।

କହିରଖୁଛୁ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟି ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ । ବିଜେପି ଯୋଗୁଁ ଚାଷୀ ‘କାଳିଆ’ ଟଙ୍କା ପାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ନବୀନ  । କାଳିଆ ଟଙ୍କା ଅଟକା ଯାଉଛି ବୋଲି ସେ ସିଇଓଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ସିଇଓଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ନବୀନ: କହିଲେ, ‘କାଳିଆ’ ଟଙ୍କା ଅଟକାଉଛି ବିଜେପି

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର