PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

୧୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟିବା ପରେ ଚୋର ଲେଖିଲା ‘ସରି ବ୍ରୋ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୪ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରଥମେ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଗୋଦାମରେ ପଶିଲା । ସେଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ ଦାମୀ ମେଡିସିନ୍‌ ନେଲା । ତା’ ପରେ ଉପର ମହଲାରେ ଥିବା ଘର । ସେଠୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ସିସି ଟିଭି ରେକର୍ଡିଂ କରୁଥିବା ଡିଭିଆର୍‌ ବକ୍ସକୁ ନେଇଗଲା । ପୁଣି ତା ଉପର ମହଲାକୁ ଯାଇ ଚୋରି ପାଇଁ କ୍ଷମାପ୍ରାର୍ଥନା କରି ଏକ ଚିଠି ରଖିଲା । ସେଥିରେ ଲେଖିଛି ‘ସରି ବ୍ରୋ’ । ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ସ୍ମାର୍ଟ ଚୋରର ଏଭଳି ଅଭିନବ ଚୋରି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ପୁଲିସ୍‌ ବି ଚୋରର କାରନାମା ଦେଖି ତାଜୁବ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି ।
ସୈନିକ ସ୍କୁଲ ପାଖ ଆଦିମାତା କଲୋନୀରେ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ହୋଲସେଲର୍‌ ମେଡିସିନ୍‌ ଷ୍ଟୋର୍‌ ‘କ୍ୟାଲ୍‌ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜ୍‌’ରୁ ଗତକାଲି ରାତିରେ ବଡ଼ଧରଣର ଚୋରି ହୋଇଥିଲା । ଷ୍ଟୋର୍‌ ମାଲିକ ଶିବ କ୍ୟାଲ୍‌ ସକାଳୁ ଷ୍ଟୋର୍‌ ଯାଇ ପହଞ୍ଚିଲା ବେଳକୁ ତଳ ମହଲାର ତାଲା ଭଙ୍ଗା ହୋଇଥିଲା । ସେ ପୁଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ତଳ ମହଲାରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ର ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ(ଲାଇଭ୍‌ ସେଭିଂ) ମେଡିସିନ୍‌ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ ଦେଖିଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ମେଡିସିନ୍‌କୁ ଚୋର ବୋହି ନେଇଥିଲା । ଗୋଦାମ ଉପର ମହଲାରେ ଦୋକାନର ଅଫିସ୍‌ ରୁମ୍‌ରେ ପୂରା ବିଲ୍ଡିଂର ସିସି କ୍ୟାମେରା ଦୃଶ୍ୟ ରେକର୍ଡ ହେଉଥିବା ଡିଭିଆର୍‌ ବକ୍ସ ରହିଥିଲା । ଚୋର ଅତି ଚତୁରତାର ସହ ସିସି କ୍ୟାମେରା କେବୁଲ୍‌ ପଛେ ପଛେ ଯାଇ ଏହି ବକ୍ସକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲା । ଚୋରର କାରନାମା ଖାଲି ସେତିକିରେ ଅଟକି ନଥିଲା । ଚୋରି ସରିବା ପରେ ସବୁଠୁ ଉପର ମହଲାରେ ଥିବା ଗେଷ୍ଟରୁମ୍‌କୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଚୋରି ପାଇଁ କ୍ଷମାପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲଲେ । ଚୋର ଦଳ ଯେଉଁ ନୋଟ୍‌ ଛାଡି ଯାଇଥିଲା ସେଥିରେ ଲେଖାଥିଲା ‘ସରି ବ୍ରୋ’ ଅର୍ଥାତ ଭାଇ ଦୁଃଖିତ ।
ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ପୁଲିସ୍‌ ଆଜି ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ସହ ଆଜି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ତନାଘନା କରିଛି । ଚୋର ଦଳ ମେଡିସିନ୍‌ ନେବା ସହ ବାହାରେ ଥିବା ଏକ ବାଇକ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ନେଇ ଯାଇଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର