PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୁଣୁପୁର: କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ଥାନା ଏଏସଆଇ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠିର ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ଗଜପତି, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଓ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ଗଜପତି ଦେଲେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ାରେ ହଳଦୀ ଗାଁରେ ପୁଣି ବାଘ ଆତଙ୍କ , କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହେଲା ବାଘ ବସିଥିବା ଫଟୋ , ଲୋକେ ଭୟଭୀତ, ଗାଁରେ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଉପସ୍ଥିତ, ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଲାଗି ରହିଛି ବାଘ ଆତଙ୍କ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଘୋଷଣା କଲା ବିଜେପି , ୫୭ଟି ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେପିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ , ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ସୋନପୁର: ସୁବୁଳିଆ ଗାଁରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ୪୦ ଡ଼ିଗ୍ରୀ ଟପିଲା ତାତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୧୬ଟି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାସୁଦେବପୁର : ତାରିଣୀ ଛକ ସ୍ଥିତ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ରେ ଅଘଟଣ , କାମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟାୟାର ଫାସି ଗ୍ୟାରେଜ୍‌ ମେକାନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ କରୋନା ଚିନ୍ତା , ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ଏନେଇ ଟେଷ୍ଟିଂ ଟ୍ରାକିଂ ଓ ଟ୍ରିଟ୍‌ମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର: ବାହାର ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ଼ ଅଞ୍ଚଳର ୨୫ ଶ୍ରମିକ
  • ||
  • ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ : ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ଼: ଟିଟିଲାଗଡରେ ଉତ୍କଟ ଜଳ ସମସ୍ୟା, ସିରଭଟା ପଡାରେ ପାଣି ପାଇଁ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ଜିତିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍ ଖାନ୍
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପୁଣି ନୀତି ବିଭ୍ରାଟ, ଜଗମୋହନରେ ବାନ୍ତି କଲେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଅଶୋକ ନିବାସରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ସି.ଆର୍ ଦାସଙ୍କ ସମୀଖ୍ୟା ବୈଠକ, ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ବିଚାରପତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ଦାବିରେ କେନ୍ଦୁଝରରେ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ମର୍ଡର, ସିଆର୍‌ପିଏପ୍ ଛକ ନିକଟରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର: ଭଡ଼ା ଘରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ପୋଲିସ, ଯୁବକ ଅଟକ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ଜିଲ୍ଲା ସେସନ ଜଜ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟନ୍ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ହାଇକୋର୍ଟ ଡ଼. ଏସ ମୁରଲୀଧର
  • ||

ପୁଣି ସିନେମା ହଲରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ଯୁବକଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ରୀ ଲହୁଲୁହାଣ

source:www.esakal.com

ଉଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ମହିଳା ଓ ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ସିନେମା ହଲ୍‌ ମନା । ଯଦି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାର ଅଛି ତ ଘରେ ବସି ଟିଭିରେ ଦେଖନ୍ତୁ । କାହିଁକି ନା, ହଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଉôପାତ ଚରମସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । କୌଣସି ଉପାନ୍ତ ନୁହେଁ, ଖୋଦ୍‌ ରାଜଧାନୀରେ ଏମିତି ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଅପରାଧୀମାନେ । ଆଜି ରାତିରେ କେଶରୀ ସିନେମା ହଲ୍‌ ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ ବେଲ୍ଟରେ ପିଟି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି, ଏହି ସ୍ଥିତିକୁ ବୟାନ କରୁଛି ।
ମହାରାଜା ହଲ୍‌ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉଠାଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ବି ପୂରିନି । ପୁଣି ଏକ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏଠି ଅସାମାଜିକଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଫଳ ଭୋଗିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍‌ ଛାତ୍ରୀ । ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ବେଲ୍ଟ ଭଳି ଚାବୁକର ଛାଟ ଖାଇବାକୁ ପଡିଛି । ଯାହାକି, ପୁଲିସର ପାରିବା ପଣିଆକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି ।
ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଓୟୁଏଟିରେ କୃଷି ସ୍ନାତକ ବିଭାଗର ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୁଲିସ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେ ହେଲେ ଡୁମୁଡୁମାର ସୁଜନ ସାହୁ(୨୬) । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ଘଟଣାଟି ଏମିିତି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓୟୁଏଟିର ମନୀଷା (ଛଦ୍ମନାମ) ତାଙ୍କ ଦୁଇ ସହପାଠିନୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ କେଶରୀ ହଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ । ସିନେମା ସରିବା ପରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ୧୦ ମିନିଟ୍‌ ବେଳେ ଗାଡ଼ି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ସ୍କୁଟି ବାହାର କରୁଥିଲେ । ଏତିକିବେଳେ ସୁଜନ ବୁଲେଟ ଆଣି ତାଙ୍କ ସ୍କୁଟିରେ ଜାଣିଶୁଣି ଧକ୍କା କରିଥିଲେ । ମନୀଷା ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସ୍କୁଟିରୁ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସୁଜନ ଅଣଦେଖା କରି ସେଠାରୁ ବୁଲେଟ୍‌ ନେଇ ପଳାଉଥିଲା ।
ମନୀଷା ବଡ ପାଟିରେ ଚିଲ୍ଲାଇ ସୁଜନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ଇଡିଅଟ୍‌… କ’ଣ ଦେଖାଯାଉନି? ବାସ୍‌, ଏତିକିରେ ପିତ ଚଢ଼ିଗଲା ସୁଜନର ମୁଣ୍ଡକୁ । ବୁଲେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ମାରି ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଆଉ ଅଣ୍ଟାରୁ ବେଲ୍ଟ କାଢ଼ି ଅତି ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ମନୀଷାଙ୍କୁ ପିଟି ଚାଲିଥିଲା । ମନୀଷା ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ, ସେ ତାଙ୍କୁ ଟଣାଓଟରା କରି ଛାଟ ପରେ ଛାଟ ମାରିଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ସୁଜନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବେଲ୍ଟରେ ପିଟିଥିଲା । ଅଶ୍ରାବ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା ।
ସିନେମା ହଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀ ପାଟି ଖୋଲି ନ ଥିଲେ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ ସହିି ପାରିନଥିଲେ । ସେମାନେ ମିଶି ସୁଜନକୁ ଘେରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ଖାରବେଳନଗର ଥାନା ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ମନୀଷାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ ।
ମନୀଷାଙ୍କ ବେକ, ପିଠି ଓ ପେଟରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସେପଟେ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିବା ସୁଜନକୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତା’ ବିରୋଧରେ ଥାନା କେସ୍‌ ନମ୍ବର ୩୧/୧୯ରେ ଦଫା ୨୯୪, ୩୪୧, ୩୨୩, ୩୫୪,୫୦୬ ଆଇପିସିରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ।
ସହପାଠିନୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଖବର ପାଇ ରାତିରେ ଓୟୁଏଟିର ଛାତ୍ରମାନେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଥାନା ସାମ୍ନାରେ ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଅପରାଧୀକୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଥାଉ କି, ଗତ ଶନିବାର ସମାନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ କିଛି ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ ମହାରାଜା ସିନେମା ହଲ୍‌ରେ ଉôପାତ କରୁଥିଲେ । ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ଇଙ୍ଗୀତ କରୁଥିଲେ । ଏହାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ସାମ୍ବାଦିକ କପିଳେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର