PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ପୁଣି ସିନେମା ହଲରେ ଆତଙ୍କରାଜ, ଯୁବକଙ୍କ ବେଲ୍ଟ ମାଡ଼ରେ ଛାତ୍ରୀ ଲହୁଲୁହାଣ

source:www.esakal.com

ଉଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୮ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ମହିଳା ଓ ଯୁବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ସିନେମା ହଲ୍‌ ମନା । ଯଦି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାର ଅଛି ତ ଘରେ ବସି ଟିଭିରେ ଦେଖନ୍ତୁ । କାହିଁକି ନା, ହଲ୍‌ଗୁଡ଼ିକରେ ଅସାମାଜିକଙ୍କ ଉôପାତ ଚରମସୀମାରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି । କୌଣସି ଉପାନ୍ତ ନୁହେଁ, ଖୋଦ୍‌ ରାଜଧାନୀରେ ଏମିତି ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ଅପରାଧୀମାନେ । ଆଜି ରାତିରେ କେଶରୀ ସିନେମା ହଲ୍‌ ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ ବେଲ୍ଟରେ ପିଟି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି, ଏହି ସ୍ଥିତିକୁ ବୟାନ କରୁଛି ।
ମହାରାଜା ହଲ୍‌ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉଠାଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ବି ପୂରିନି । ପୁଣି ଏକ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଏଠି ଅସାମାଜିକଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ଫଳ ଭୋଗିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍‌ ଛାତ୍ରୀ । ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ବେଲ୍ଟ ଭଳି ଚାବୁକର ଛାଟ ଖାଇବାକୁ ପଡିଛି । ଯାହାକି, ପୁଲିସର ପାରିବା ପଣିଆକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି ।
ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଓୟୁଏଟିରେ କୃଷି ସ୍ନାତକ ବିଭାଗର ତୃତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରୀ । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୁଲିସ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେ ହେଲେ ଡୁମୁଡୁମାର ସୁଜନ ସାହୁ(୨୬) । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି । ଘଟଣାଟି ଏମିିତି । ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓୟୁଏଟିର ମନୀଷା (ଛଦ୍ମନାମ) ତାଙ୍କ ଦୁଇ ସହପାଠିନୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା ଫିଲ୍ମ ଦେଖିବାକୁ କେଶରୀ ହଲ୍‌ ଯାଇଥିଲେ । ସିନେମା ସରିବା ପରେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟା ୧୦ ମିନିଟ୍‌ ବେଳେ ଗାଡ଼ି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ସ୍କୁଟି ବାହାର କରୁଥିଲେ । ଏତିକିବେଳେ ସୁଜନ ବୁଲେଟ ଆଣି ତାଙ୍କ ସ୍କୁଟିରେ ଜାଣିଶୁଣି ଧକ୍କା କରିଥିଲେ । ମନୀଷା ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସ୍କୁଟିରୁ ତଳେ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସୁଜନ ଅଣଦେଖା କରି ସେଠାରୁ ବୁଲେଟ୍‌ ନେଇ ପଳାଉଥିଲା ।
ମନୀଷା ବଡ ପାଟିରେ ଚିଲ୍ଲାଇ ସୁଜନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ଇଡିଅଟ୍‌… କ’ଣ ଦେଖାଯାଉନି? ବାସ୍‌, ଏତିକିରେ ପିତ ଚଢ଼ିଗଲା ସୁଜନର ମୁଣ୍ଡକୁ । ବୁଲେଟ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ମାରି ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା । ଆଉ ଅଣ୍ଟାରୁ ବେଲ୍ଟ କାଢ଼ି ଅତି ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ମନୀଷାଙ୍କୁ ପିଟି ଚାଲିଥିଲା । ମନୀଷା ପ୍ରତିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ, ସେ ତାଙ୍କୁ ଟଣାଓଟରା କରି ଛାଟ ପରେ ଛାଟ ମାରିଥିଲା । ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ସୁଜନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବେଲ୍ଟରେ ପିଟିଥିଲା । ଅଶ୍ରାବ୍ୟ ଭାଷାରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଜୀବନରୁ ମାରି ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା ।
ସିନେମା ହଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ନିୟୋଜିତ କର୍ମଚାରୀ ପାଟି ଖୋଲି ନ ଥିଲେ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଗାଡି ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଜମା ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ ସହିି ପାରିନଥିଲେ । ସେମାନେ ମିଶି ସୁଜନକୁ ଘେରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଖବର ପାଇ ଖାରବେଳନଗର ଥାନା ପୁଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ମନୀଷାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥିଲେ ।
ମନୀଷାଙ୍କ ବେକ, ପିଠି ଓ ପେଟରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ସେପଟେ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାପଡିଥିବା ସୁଜନକୁ ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତା’ ବିରୋଧରେ ଥାନା କେସ୍‌ ନମ୍ବର ୩୧/୧୯ରେ ଦଫା ୨୯୪, ୩୪୧, ୩୨୩, ୩୫୪,୫୦୬ ଆଇପିସିରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି । ଆସନ୍ତାକାଲି ତାକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ।
ସହପାଠିନୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଖବର ପାଇ ରାତିରେ ଓୟୁଏଟିର ଛାତ୍ରମାନେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଥାନା ସାମ୍ନାରେ ହୋ ହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଅପରାଧୀକୁ କଠୋର ଦଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।
ସୂଚନା ଥାଉ କି, ଗତ ଶନିବାର ସମାନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ କିଛି ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ ମହାରାଜା ସିନେମା ହଲ୍‌ରେ ଉôପାତ କରୁଥିଲେ । ଯୁବତୀ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ଇଙ୍ଗୀତ କରୁଥିଲେ । ଏହାକୁ ପ୍ରତିବାଦ କରିବାରୁ ସାମ୍ବାଦିକ କପିଳେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର