PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ଅଯୋଧ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପୁଣି ଘୁଞ୍ଚିଲା

source:www.indiatoday.in

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ଜାନୁଆରୀ ମାସ ୨୯ ତାରିଖରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅଯୋଧ୍ୟା-ବାବ୍ରୀ ମସଜିଦ୍‌ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପୁଣି ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିବାକୁ ଥିବା ସାମ୍ବିଧାନିକ ଖଣ୍ଡପୀଠର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବିଚାରପତି ଏସ ଏ ବୋବଡେ ସେଦିନ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ଏହି କାରଣରୁ ସେଦିନ ଉକ୍ତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।
ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଖଣ୍ଡପୀଠରେ ବିଚାରପତି ଏନ ଭି ରମନ୍ନା ଏବଂ ବିଚାରପତି ୟୁ ୟୁ ଲଲିତଙ୍କ ବଦଳରେ ବିଚାରପତି ଅଶୋକ ଭୂଷଣ ଏବଂ ବିଚାରପତି ଏସ ଅବଦୁଲ ନଜିରଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଖଣ୍ଡପୀଠର ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ସଦସ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି- ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଗୋଗୋଇ, ବିଚାରପତି ଏସ ଏ ବୋବଡେ ଏବଂ ବିଚାରପତି ଡି ୱାଇ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲା ଗତ ୮ ବର୍ଷ ଧରି ବିଚାରାଧୀନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ଶୁଣାଣି ହେଉନାହିଁ । ଏମିତିକି ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଥର ଏହାର ଶୁଣାଣି ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି । ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ରେ ଅଦାଲତ କହିଥିଲେ କି ୨୦୧୯ ଜାନୁଆରୀ ୪ରେ ଏହାର ଶୁଣାଣି ହେବ । କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ଏହାର ଶୁଣାଣି ହୋଇପାରୁନାହିଁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର