PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

ଆମ୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ମୋଦି ଆମର ପିତା: ଏଆଇଏଡିଏମକେ

ଚେନ୍ନାଇ,୯।୩: ତାମିଲନାଡୁର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ପାଇଁ ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସବୁ କିଛି। ଏକଥା ନିଜେ କହିଛି ଦଳ। ରାଜ୍ୟର ମନ୍ତ୍ରୀ କେଟିଆର ବାଲାଜୀଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଗୁଜରାଟର ମୋଦି ଓ ତାମିଲନାଡୁରେ କିଏ ସବୁଠାରୁ ଭଲ? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଆମ୍ମା(ଜୟଲଳିତା)ଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ମୋଦି ହିଁ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ପିତା ସଦୃଶ୍ୟ। ସେ ଭାରତର ପିତା। ଆମେ ତାଙ୍କର ନେତୃତ୍ବକୁ ସ୍ବୀକାର କରୁଛୁ। ଆମ୍ମାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କ ନିଜର ହିଁ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆଜି ସମୟ ବଦଳିଛି। ୨୦୧୪ରୁ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ଓ ଏଆଇଏଡିଏମକେର ସମ୍ପର୍କରେ ଖୁବ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି।

୨୦୧୪ରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଏଆଇଏଡିଏମକେର ମୁଖ୍ୟ ଓ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ରାଲିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରୁଥିଲୁ କିଏ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ପ୍ରଶାସକ? ଗୁଜରାଟର ମୋଦି ନା ତାମିଲନାଡୁର ଲେଡି? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଲୋକେ କହୁଥିଲେ ଲେଡି। ସେ ସମୟରେ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ସମସ୍ତ ୩୯ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଦଳ ୩୭ଟି ଆସନରେ  ବିଜୟୀ ହେଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ୨୦୧୬ରେ ଜୟଲଳିତାଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ସବୁ କିଛି ବଦଳିଗଲା।

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପନିରସେଲଭରମ ଦଳରୁ ବାହାର ହୋଇ, ପୁଣିଥରେ ସାମିଲ ହେଲେ। ଏହାପରେ ଭିକେ ଶଶିକଳା ଓ ତାଙ୍କର ପୁତୁରା ଟିଟିଭି ଦିନାକରନଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ବିଧାନସଭାର ୨୩୫ଟି ଆସନରୁ ଏଆଇଏଡିଏମକେ ପାଖରେ ୧୧୪, ଡିଏମକେ ନିକଟରେ ୮୮, କଂଗ୍ରେସର ୮, ଆଇୟୁଏମଏଲର ଗୋଟିଏ ଏବଂ ଜଣେ ନିର୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ରହିଛି। ବିଧାନସଭାରେ ୨୧ଟି ଆସନ ଖାଲି ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ୧୯ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋ​‌ଷିତ କରାଯାଇଛି ଓ ୨ ଜଣ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର