PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଗଷ୍ଟରେ ବି ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ପୁଣି ଘନେଇଲା ମରୁଡ଼ି ଆଶଙ୍କା, ୧୫ ଦିନରେ ଉପକୂଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଉଭେଇ ଯିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି : ବାଇକ୍‌ର କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ବାନ୍ଧି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ ଧକ୍କା ଦେଲା ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍, ଆଖି ବୁଜିଲେ ମାମୁଁ-ଭଣଜା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲା ପ୍ଲାଣ୍ଟସାଇଡ୍ ଥାନା ଗୋପବନ୍ଧୁ ପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲା ଜନ୍ମକଲା ମାଆ, ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ନାବାଳିକା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର : ଗାଇସିଲେଟ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଚାରିଛକଠାରୁ ମଲମଣ୍ଡା ବୌଦ୍ଧବିହାର ଗନିଆଁପାଲି ରାସ୍ତା ମରାମତି ପାଇଁ ଶୁଣିଲାନି ପ୍ରଶାସନ, ଧାନ ରୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଆଜିଠୁ ଖୋଲିବ ଶାବର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର, ବାହାର ଭୋଗ ମନା, କଟକଣାରେ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସାମାନ୍ୟ ବଢ଼ିଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୨୯ ଜଣ କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଖୋଲିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁରର ସବୁ ମନ୍ଦିର, ଦିଅଁଙ୍କ ନିକଟରେ ଭୋଗ କରିପାରିବେନି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୬୧୦୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ AIIMS ହଷ୍ଟେଲ୍‌ରୁ ଡ଼େଇଁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ମାନସିକ ଭାବେ ଥିଲେ ଚିନ୍ତିତ

aajtak.intoday.in

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଦେଶର ଟପ୍‌ ମେଡିକଲ କଲେଜ୍ ଏମ୍ସରୁ ଆସିଛି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା । ଏଥିରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଆଉ ଜଣେ ମେଡିକଲ ଛାତ୍ର ଜୀବନ ଦେଇଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ମୁତାବିକ୍‌  ଏମ୍ସର ହଷ୍ଟେଲ୍‌ ନମ୍ୱର ୧୯ର ଛାତରୁ ଡ଼େଇଁ ଜଣେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଡାକ୍ତର ଜଣଙ୍କ ନାଁ ବିକାଶ । ବିକାଶ ୨୨ ବର୍ଷ ବୟସର ଥିଲେ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ରହୁଥିଲେ ।

ପୁଲିସ୍‌  ମୁତାବିକ୍‌ ,  ତାଙ୍କୁ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରେ  ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା କି  ଏମ୍ସରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହଷ୍ଟେଲ୍‌ର ଛାତରୁ ଡେଇଁ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍ ତୁରନ୍ତ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଆହତ ଛାତ୍ର ବିକାଶଙ୍କୁ  ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ହସ୍ପିଟାଲରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ  ବିକାଶଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ।

ମାନସିକ ରୂପରେ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ –

ବିକାଶ ଏମ୍ସ ରେ ୨୦୧୮ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ଥିଲେ । ଏମ୍ସ  ପ୍ରଶାସନ ମୁତାବିକ  ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ରହୁଥିବା ବିକାଶ  କିଛି ମାନସିକ ସମସ୍ୟାରେ  ଥିଲେ ଏବଂ ଏମ୍ସର ମନୋ ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗ ରେ ଜଣେ ରୋଗୀ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲୁଥିଲା । ଅଘଟଣର  ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ବିକାଶଙ୍କୁ ଟ୍ରମା ସେଣ୍ଟର ନିଆଯାଇଥିଲା ।

ଆହତ ବିକାଶଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ , ହେଲେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ।