PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀ ସୁଦ୍ଧା ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ, ଗଞ୍ଜାମ ଓ ଗଜପତିରେ ପଡିବ ବେଶି ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, ୬ଟି ଓଡ୍ରାଫ୍ ଓ ଗୋଟିଏ ଏନଡିଆରଏଫ୍ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • କଟକ : ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରୁ ପାଣିକୁ ଡେଇଁଲେ ବିଜେବି କଲେଜ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଲାବୋରେଟୋରୀ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ
  • ||
  • ସୋରୋ : ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ, ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ସୁନା ଚେନ୍ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କଟକ: କଟକ ଯୋବ୍ରା ନିକଟରୁ ଠାବ ହେଲା ନିଖୋଜ ହାତୀର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମହନଦୀରେ ଭାସଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୫ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କୋଡିଏମାଇଲ ଛକରେ ଥିବା ୨ଟି ଦୋକାନରୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଗଲେ ୩ ଯୁବକ, ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଗୁଲାବ୍, ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରରେ ହେବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍- ୨୦୨୧: ଆଜି ରୋହିତ ଓ ବିରାଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା, ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ଦଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ରମାଦେବୀ’ରେ ପିଏଚ୍‌ଡି ନାମଲେଖା ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ୍, ୧୧ଟି ବିଭାଗରେ ମୋଟ୍ ୬୦ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚୟନ..
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ: ଆଜି ପଞ୍ଜାବ କ୍ୟାବିନେଟ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ,ଶପଥ ନେବେ ମନ୍ତ୍ରୀ, ଚନ୍ନୀଙ୍କ ଟିମ୍‌ରେ ସାମିଲ ହେବେ ୭ ନୂଆ ଚେହେରା
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌କୁ ଆସୁଛି କି ଏମିତି ମେସେଜ୍ ? ତାହାଲେ ତୁରନ୍ତ କରିଦିଅନ୍ତୁ ଡିଲିଟ୍, ନଚେତ୍ କ୍ଷଣିକ ସମୟରେ ଖାଲି ହୋଇଯିବ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାମାରୀ ହେତୁ ଅଧିକାଂଶ ଉପଭୋକ୍ତା ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟକୁ ଯାଇଥିବାରୁ ଅନଲାଇନ୍ ଠକେଇ ମାମଲା ଏବେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଏହିପରି ଅନଲାଇନ୍ ପଦ୍ଧତି ଗୁଡ଼ିକ ସୁବିଧା ସହିତ ଅନେକ ଅନଲାଇନ୍ ସ୍କାମ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଏୟାରଟେଲର ସିଇଓ ଗୋପାଳ ଭିଟାଲ ନିକଟରେ ଟେଲିକମ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ସାଇବର ଠକେଇରୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ହ୍ୟାକର ମାନେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ OTP ପାଇବାକୁ ଠକାମି କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କ’ଣ ଏହି ବିଷୟ  …

ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ KYC ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ SMS ପାଉଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମେସେଜରେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ନମ୍ବର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ଲକ ହୋଇଯିବ । ଏୟାରଟେଲ, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ଏବଂ ଏପରିକି ଜିଓ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ମାନେ କମ୍ପାନୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ KYC ଯାଞ୍ଚ ମାଗିଛନ୍ତି । ଟ୍ୱିଟରରେ ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଏପରି ଠକେଇ ମେସେଜ୍ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଉପଭୋକ୍ତା ମାନଙ୍କ ବିବରଣୀ ଖୋଜାଯାଉଛି ।

ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏୟାରଟେଲ ସିମ୍ କାର୍ଡ ଅଛି, ସେମାନଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ଏକ ମେସେଜ୍ 9114204378 ରୁ ଆସିଥାଏ । ଏଥିରେ ଲେଖା ଅଛି, ପ୍ରିୟ ଏୟାରଟେଲ ବ୍ୟବହାରକାରୀ, ଆପଣଙ୍କର ସିମ୍ ଆଜି ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ । ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କର ସିମ୍ କାର୍ଡ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତୁ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ 8582845285 ନମ୍ବରକୁ କଲ କରିବାକୁ ପଡିବ । ନଚେତ କିଛି ସମୟ ପରେ ତୁମର ସିମ୍ ବ୍ଲକ ହୋଇଯିବ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମେସେଜ୍‌କୁ ଉତ୍ତର ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଅନଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ଯେ ନମ୍ବର ଦେବା ପରେ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ KYC ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ପଚାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଯଦିଓ ଏହା ଘଟେ, ଏହା ସରକାରୀ ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଅଜଣା ନମ୍ବର ମାଧ୍ୟମରେ ନୁହେଁ । ଉପଭୋକ୍ତା ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ ଯେ ସେ କୌଣସି ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା କୌଣସି ନମ୍ବରକୁ କଲ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର