PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଜେଟ୍ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆଲିସାନ ବଙ୍ଗଳାର ମାଲିକ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର: ରୋଜଗାର କେତେ ଜାଣିଲେ ଉଡିଯିବ ହୋସ୍

ମୁମ୍ବାଇ ୯/୯: ବଲିଉଡର ଖିଲାଡି କୁହାଯାଉଥିବା ସୁପରଷ୍ଟାର ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଘର୍ଷ  କରିବା ପଡିଛି। ଅକ୍ଷୟକୁମାର ଜଣେ ଓ୍ବେଟର ଠାରୁ ଜଣେ ସଫଳ ସୁପରଷ୍ଟାର ହେବା ପାଇଁ ବହୁ ବର୍ଷ ଲାଗିଛି। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, ଅନୁଶାସନ, ମନବଳ ଦୃଢ଼ କରି କାମ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ହିଁ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ସଫଳତା ଶୀର୍ଷରେ  ପହଞ୍ଚାଇଛି। ସେ ଏବେ ଯେଉଁ ଭଳିଭାବରେ ସଫଳତା ଲାଭ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଭଳି ହେବା କଥା ଛାଡନ୍ତୁ ଭାବିଲେ  ମୁସ୍କିଲ ଲାଗୁଛି।୧୯୯୧ ମସିହାରେ ସୌଗନ୍ଧ ସିନେମାରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ  ବଲିଉଡରେ ପ୍ରଥମ ଥର କାମ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା ଏହି ସିନେମାରେ ଅକ୍ଷୟ ନିଜର ଅଭିନୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।ଆଜି ହେଉଛି ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ସେ ୧୯୬୭ ମସିହା ୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା

ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକା ରୋଜଗାର କରୁଥିବା ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟରୁ ଅକ୍ଷୟକୁମାର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଫୋର୍ବ୍ସ ତାଲିକାରେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ନାମ ୪ନମ୍ବରରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଥା ହେଉଛି ଏହି ତାଲିକାରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ବଲିଉଡର କଳାକାରଙ୍କ ନାଁକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇନାହିଁ। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରୁ୍‌ଥିବା ଅଭିନେତା କୁହାଯାଏ।

ଫୋର୍ବସ ଅନୁସାରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ପାଖରେ ମୋଟ ୬୯ହଜାର କୋଟ ରହିଛି। କେବଳ ଜୁନ ୨୦୧୮ରୁ ଜୁନ୍ ୨୦୧୯ ମଧ୍ୟରେ ଅକ୍ଷୟ  ୪୪୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି।  ଟାଇମ୍ ଅଫର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଅକ୍ଷୟ ନେଟ୍ ରୋଜଗାର୧୫୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ରହିଛି। ଅକ୍ଷୟଙ୍କୁ ସୌଖିନ୍  ଜୀବନ ଯାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ବଡ ରାଜମହଲ ପରି ଘର ରହିଥିବା ବେଳେ ନିଜର ପ୍ରାଇଭୋଟ୍ ଜେଟ୍‌ ଓ ବହୁତ ନାମୀ ଦାମି କାର ମଧ୍ୟ  ରହିଛି।   

ବଲିଉଡରେ ବହୁତ କମ୍ ଷ୍ଟାର ଅଛନ୍ତି ଯାହା ପାଖରେ ନିଜର ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଜେଟ୍ ରହିଛି। ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ପାଖରେ ନିଜର ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଜେଟ୍ ରହିଛି ଯେଉଁ ଥିରେ ସେ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥାନ୍ତି।  ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଜେଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପାଖା ପାଖି ୨୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  

ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ରାଜମହଲ ପରି ବଡ ଘର ରହିଛି। ଜୁହୁ ବିଚ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାଙ୍କ ଏହି ମହଲ ରହିଛି। ଘର ଛାତରେ ଛିଡା ହେବା ପରେ ସମୁଦ୍ରର ସୁନ୍ଦର ମନୋରମ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ।ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଘରର ଇଣ୍ଟୋରିୟର ଡିଜାଇନ୍ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଘରଟିର ମୂଲ୍ୟ ୮୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ପାଖରେ ନାମି ଦାମୀ କାର କଲେକ୍ସନ୍ ରହିଛି। କାର ଗୁଡିକ ଇଣ୍ଟରିୟର ବହୁ ସୌଖିନ ଜିନିଷ ରହିଛି।ତାଙ୍କ ପାଖରେ ରୋଲ୍ସ ରୟସ  ଫୋଟମ ରହିଥିବା ବେଳେ  ବେଣ୍ଟିଲିନ୍ କଣ୍ଟୋରାଲାୟ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍ପିୟର କାର ରହିଛି।ଏହା ଛଡା ତାଙ୍କ ପାଖରରେ ବହୁ ମୂଲ୍ୟର ବାଇକ୍  ରହିଛି।