PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ: ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍‌ ଜର୍ମାନୀ ଠାରୁ ୨-୦ରେ ହାରିଲା
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, କେନାଲରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ପୁଣି ଆତଙ୍କରାଜ, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୀରାବାଈ ଚାନୁଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ, ଝିହୁଇ ହୋଙ୍କର ହେବ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ଭ୍ୟାନରୁ ୧.୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଜୟପୁର ସଦର ପୋଲିସ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ବଲାଙ୍ଗୀର ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ ଲୁଟ ଘଟଣା, ୬ କୁଖ୍ୟାତ୍ ଟ୍ରକ୍ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଖୋଲିଲା ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ୨ ଗେଟ୍‌, ମୋଟ ୮ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ : କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ତୃତୀୟ ଲହରୀ ଆସିବାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନାହିଁ, ସ୍ଥିତି ଦେଖି ଅନ୍‌ଲକ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଡିଏମ୍‌ଇଟି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସଦନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ନିଆଁଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ୪ଟି ଦମକଳ ଗାଡ଼ ନିୟୋଜିତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ସ୍ଵାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୬୩୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଖୋଲିଲା ସ୍କୁଲ, ପାଠପଢ଼ା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଦଶମ ଓ ଦ୍ବାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ନଦୀ ଘାଟକୁ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ଯାଇ ଭାସିଗଲା ନାବାଳକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • କାର୍ଗିଲ ବିଜୟ ଦିବସ : ପାକିସ୍ତାନକୁ ଧୂଳି ଚଟାଇ କାର୍ଗିଲ ଶିଖରରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ାଇଥିଲେ ଭାରତର ବୀର ଯବାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଛାଡ଼ି ସବୁଠି ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟର ୧୩୦୨ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : ଶ୍ରାବଣ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର, ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ବାବା ଧବଳେଶ୍ଵରଙ୍କ ପୀଠ
  • ||
  • ଅନଗୁଳ : ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଘର ପୋଡ଼ିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୫୭୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୩୭ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ୍‌ଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା !

source:http://www.samajalive.in

ସମ୍ବଲପୁର/ବୁର୍ଲା,୨୯ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆଲବମ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସେଲ୍‌ଫି ବେବୋ ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ରହସ୍ୟରୁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ପରଦା ଉଠିବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଜି ଯୁଗକୁ ଦୁଇଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ତେବେ, ଏହା ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହେଁ, ବରଂ ହତ୍ୟା ବୋଲି ପୁଲିସ ଏକପ୍ରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।
ପୁଣି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସିମରନ୍‌ଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ବେଳେ ହତ୍ୟା ଆଡ଼କୁ ଇସାରା କରାଯାଇଛି । ଆଉ ଏହାକୁ ଆୟୁଧ କରି ପୁଲିସ ତାର ତଦନ୍ତକୁ ବି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚାଇ ସାରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ କଥା ହେଉଛି, ମର୍ଡର୍‌ ପ୍ଲଟ୍‌ ବୁର୍ଲାରେ ବୋଲି ପୁଲିସକୁ ଠୋସ୍‌ ପ୍ରମାଣ ମିଳିସାରିଥିବା ନେଇ ଆଭାସ ମିଳିଛି । ଏପରିକି ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ପଦାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ପରୋକ୍ଷରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା ଆଡ଼କୁ ଇସାରା କରିଛି । ତେବେ, ପୁଲିସ ଅଧିକ ପ୍ରମାଣ ହାସଲ ସକାଶେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦର ଅଂଶବିଶେଷକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଲ୍ୟାବ୍‌କୁ ପଠାଇବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ।
ଗତ ୩୧ ତାରିଖରେ ସେଲ୍‌ଫି ବେବୋ ସିମରନ୍‌ ମୃତଦେହ ବୁର୍ଲା ମହାନଦୀ ପୋଲ ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାକୁ ମାସେ ପୂରିଛି । ଘଟଣାକୁ ପ୍ରଥମରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି ପୁଲିସ ଅତି ହାଲୁକା ଭାବେ ନେଇଥିଲା । ଆଉ ତଦନ୍ତକୁ ଏକପ୍ରକାର ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲା । ହେଲେ ସବୁ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ ଦୃଢୀଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲା । ତେବେ, ବୁର୍ଲା ଥାନାରେ ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ବାପା ମାଁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ଯାଇ ପୁଲିସ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତକୁ ଅଗ୍ରସର କରିଥିଲା । ହେଲେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣାକୁ ମାସେ ପୂରିଥିଲେ ହେଁ ପୁଲିସ ଏହାର ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ ଦିଗରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି ।
ତେବେ, ଆଜି ସିମରନ୍‌ଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଧ୍ରୁବରାଜ ସୁନା ଓରଫ ଯୁଗକୁ ଦୁଇଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ । ଆଜି ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଯୁଗକୁ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ୍‌ରୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ମେଡିକାଲ ଟେଷ୍ଟ କରାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା ଚଲାଇଛି । ତାଠାରୁ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ସୂଚନା ହାସଲ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ପୁଲିସ ଏଦିଗରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛି । ବୁର୍ଲା ଥାନାଧିକାରୀ ମାନସ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ପୁଷ୍ପା ମିଞ୍ଜ ପ୍ରମୁଖ ଜେରା ଚଲାଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ, ଯୁଗର କାକା ରୁକୁ ସୁନା ଏବଂ ତାର ପରିବାର ଲୋକେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଥାନାରେ ହାଜର ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଫେରାର ରହିଛନ୍ତି ।
ଅପରପକ୍ଷେ, ପ୍ରଥମରୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ କେବଳ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା । ହେଲେ ବାସ୍ତବରେ ସିମରନ୍‌ଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ବି ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି । ସେହିପରି ମୁଣ୍ଡରେ ବାରମ୍ବାର ଶକ୍ତ ଆଘାତ ଲାଗିବାର କଥା ଉଲ୍ଲେଖ ଥିବା ବେଳେ ସମୁଦାୟ ରିପୋର୍ଟ ହତ୍ୟା ଆଡକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଇଙ୍ଗିତ କରିଛି । ଆଉ ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ସୁପରିକଳ୍ପିତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ଏକ ନିର୍ଯ୍ୟାସରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏପରିକି ମର୍ଡର୍‌ ପ୍ଲଟ୍‌ ବୁର୍ଲାରେ ବୋଲି ପୁଲିସ ଠୋସ୍‌ ପ୍ରମାଣ ବି ପାଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ ହତ୍ୟାରେ ଯୁଗର ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ବି ଅନେକ ପ୍ରମାଣ ହାସଲ କରିସାରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସେହିପରି ଏଥିରେ ଅନେକ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ପୁଲିସ ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଯୁଗର ଜେରା ହିଁ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ ଦିଗରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ମୋଟ୍‌ ଉପରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଯୁଗର ଜେରା ପରେ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ ମାନସ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରୋକ୍ଷ ଇଙ୍ଗିତ ହତ୍ୟା ଆଡକୁ ସନ୍ଦେହ ଦୃଢୀଭୂତ କରିଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର