PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଏହି ଦେଶରେ ଦେଖାଦେଇଛି ୧୨ରୁ ଅଧିକ ଏଲିୟନ୍, ଭୟଭିତ ହୋଇ ଘରୁ ବାହାରୁ ନାହାନ୍ତି ଲୋକେ

ଲକ୍ଷ୍ନୋ ୧୫।୪: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର କାଶୀନଗର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ବିଚିତ୍ର ଜୀବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଜୀବକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଏହି ଜୀବର ନାଲି ଆଖି ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଡରି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଅଜବ ପ୍ରକାର ଜୀବ କୁଶୀନଗରର ଖଡ୍ଡା ନଗର ପଞ୍ଚୟତ ଓ୍ବାର୍ଡ ନମ୍ବର ୨ ଲୋହିଆ ନଗରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗାଁ ଭିତ​‌ରେ ଜୀବଟି ଏପଟ ସେପଟ ଦୈାଦୈାଡ଼ି କରୁଥିବା ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଫଟୋ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି।

ଫଟୋରେ ଏହି ଜୀବଟି ଡାଇନେସର ପ୍ରଜାତିର ଦେଖାଯାଉଛି। କିଛି ଜଣ ଏହାକୁ ଏଲିୟନ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ପ୍ରକାର ଜୀବକୁ ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିନାହାନ୍ତି। ଅନ୍ଧାର ରାତିରେ ଜୀବର ଆଖି ନାଲି ଦେଖାଯାଉଥିବାବେଳେ ବଡ଼ ଭୟଙ୍କର ଦେଖାଯାଉଛି।

ବନ ଅଧିକାରୀ ବିକେ ଯାଦବଙ୍କ କହିଛନ୍ତି, ଜୀବକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରୀ ରହିଛି। ମାତ୍ର ଅନ୍ଧାରରେ ଧରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ଜୀବ କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ଓ ଏହା କେଉଁ ପ୍ରଜାତିର ଏସବୁକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର