ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସବୁ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଇଏସ୍‌ଓ ମାନ୍ୟତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧/୧୧: ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସମସ୍ତ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଇଏସ୍‌ଓ ସ୍ୱୀକୃତି ମିଳିଛି । ଲୋକଙ୍କୁ ଗୁଣବତ୍ତା ସମ୍ପନ୍ନ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବାରୁ ଓ ଏହାର ମାନ ବଜାୟ ରଖି ଆସିଥିବାରୁ ଆଇଏସ୍‌ଓ ମାନ୍ୟତା ଦିଆଯାଇଛି । ସମସ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଇଏସ୍‌ଓ ୯୦୦୧:୨୦୧୫ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍‌ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏମ୍‌ସ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖରେ ଦୁଇଟି, ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖରେ ଗୋଟିଏ, କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖ, କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖ, ଅଶୋକ ନଗର (ମାର୍କେଟ୍‌ ବିଲ୍ଡଂ ପଛ ପାଖ), ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ ସିଟି ବସ୍‌, ନୂଆପଲ୍ଲୀ ଦୁର୍ଗାମଣ୍ଡପ, ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ, କଳ୍ପନା ଛକ ଓ ରସୁଲଗଡ଼କୁ ମିଶାଇ ସହରରେ ମୋଟ ୧୧ଟି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି । ଏହି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଦୈନିକ ୯ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ୫ଟଙ୍କିଆ ମିଲ୍‌ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । ୩ଟି ହସ୍ପିଟାଲ ପାଖରେ ରାତି ବେଳା ବି ଆହାର ଦିଆଯାଉଛି ।

ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଥିବା ଖାଦ୍ୟର ଗୁଣବତ୍ତା ଓ ମାନକୁ ବିଚାର କରି ଏହି ଆଇଏସ୍‌ଓ ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି । ଆସନ୍ତା ୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏହି ମାନ୍ୟତା ମିଳିଛି । ୨୦୨୨ ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯିବ ବୋଲି ଆହାର କେନ୍ଦ୍ରର ନୋଡାଲ ଅଫିସର ସଂଘମିତ୍ରା ବେହେରା କହିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମଦ କାଉଣ୍ଟର ଖାଲି ଗ୍ରାହକ ବୁଝିପାରୁ ନାହାନ୍ତି ‘ଇ-ଟୋକନ୍‌’ କେମିତି ହେବ

ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ୫ ଜଣ ସ୍ଥାନୀୟ ସଂକ୍ରମିତ

ସାଙ୍ଘାତିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର: ଉତ୍କଳର ନଖ, ମ୍ୟୁଜିୟମର ନାକ କାଟିବେ…

ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ୍: ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସଢ଼େ ୭ ହଜାର ପାର୍

ରାଜଧାନୀରେ ଦୁଇ ଦିନରେ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ: ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ପରିବାରରୁ ୭ ସଂକ୍ରମିତ

ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହେବ ! ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଛାମୁଆ ସଂଗଠନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା…