PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ: ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଅଜଣା ଗାଡି, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାଟଣା: ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ବଡ଼ ଭାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଥର ଛେଚିଦେଲେ ସାନ ଭାଇର ପରିବାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ହେଉଛି ଫୁଲଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସଲ, ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ୍ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ: ପରିବା ବୋଝେଇ ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମାସେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରିଲା ୧୨ ଫୁଟର ଅହିରାଜ, ଢ଼େଲାମାଡ଼ରେ ଭାଙ୍ଗିଥିଲା ପିଞ୍ଜରା ହାଡ଼
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ଭିଜିବ ଓଡ଼ିଶା, ଉପକୂଳ ସମେତ ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍‌ରୁ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୨ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଘରେ ସ୍ବାଗତ, ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ନାମରେ ଲୋକେ ରଖୁଛନ୍ତି ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୩: ଶତ୍ରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନିଜର ଅପୂର୍ବ ସାହାସିକତା ଦେଖାଇ ଭାରତ ଫେରିଆସିଥିବା ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଭର୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫେରିବା ଖୁସିକୁ ସାରା ଦେଶରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଉଚି। ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଳୋକ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ନାମର ଖୁବ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଚି। ଏପରିକି ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଟ୍ବିଟର ସ୍ବାତୀ ରାଣୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଲେଖିଛନ୍ତି ’ଓ୍ବେଲକମ ହୋମ୍ ଅଭିନନ୍ଦନ’ ଆଜି ମୋ ଘରେ ଏକ ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ତା’ର ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବୁ। ଆମର ଯୋଶ ଏବେ ହାଇ ରହିଛି। ଆପଣ କୁହନ୍ତୁ ନାମ କେମିତି ଲାଗିଲା?

ସେଭଳି ରଫ୍ତି କୋଲମ ନାମ ଜଣେ ମହିଳା ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୋ ଚାଚି(ଖୁଡି)ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆମେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିଛୁ। ତେବେ ଏଭଳି ଟ୍ବିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖୁଛନ୍ତି।

 ସେଭଳି ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲଓ୍ବର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପରିବାର ନିଜର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ। ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମା’ ସ୍ବପ୍ନା ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ନାମ ଜରିଆରେ ମୁଁ ମୋ ପୁଅକୁ ଆମର  ସାହାସୀ ପାଇଲଟଙ୍କ କଥା ମନେପକାଉଥିବି। ମୁଁ ଚାହିଁବି ମୋ ପୁଅ ବଡ ହୋଇ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଭଳି ସାହାସୀ ସୈନିକ ହେଉ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର