PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପ୍ରତି ଘରେ ସ୍ବାଗତ, ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ନାମରେ ଲୋକେ ରଖୁଛନ୍ତି ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୩: ଶତ୍ରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରରେ ନିଜର ଅପୂର୍ବ ସାହାସିକତା ଦେଖାଇ ଭାରତ ଫେରିଆସିଥିବା ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ଭର୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନରୁ ସ୍ବଦେଶ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଫେରିବା ଖୁସିକୁ ସାରା ଦେଶରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଭାବରେ ପାଳନ କରାଯାଉଚି। ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଳୋକ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ନାମର ଖୁବ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଚି। ଏପରିକି ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ଟ୍ବିଟର ସ୍ବାତୀ ରାଣୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଲେଖିଛନ୍ତି ’ଓ୍ବେଲକମ ହୋମ୍ ଅଭିନନ୍ଦନ’ ଆଜି ମୋ ଘରେ ଏକ ଶିଶୁର ଜନ୍ମ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଆମେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ ତା’ର ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିବୁ। ଆମର ଯୋଶ ଏବେ ହାଇ ରହିଛି। ଆପଣ କୁହନ୍ତୁ ନାମ କେମିତି ଲାଗିଲା?

ସେଭଳି ରଫ୍ତି କୋଲମ ନାମ ଜଣେ ମହିଳା ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ମୋ ଚାଚି(ଖୁଡି)ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆମେ ତାଙ୍କ ନାମ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖିଛୁ। ତେବେ ଏଭଳି ଟ୍ବିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଲୋକମାନେ ନିଜର ନବଜାତକ ଶିଶୁଙ୍କ ନାମକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ରଖୁଛନ୍ତି।

 ସେଭଳି ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲଓ୍ବର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ପରିବାର ନିଜର ଶିଶୁ ପୁତ୍ରର ନାମ ରଖିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ। ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମା’ ସ୍ବପ୍ନା ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ନାମ ଜରିଆରେ ମୁଁ ମୋ ପୁଅକୁ ଆମର  ସାହାସୀ ପାଇଲଟଙ୍କ କଥା ମନେପକାଉଥିବି। ମୁଁ ଚାହିଁବି ମୋ ପୁଅ ବଡ ହୋଇ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଭଳି ସାହାସୀ ସୈନିକ ହେଉ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର