PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫର ଆଣିଲା ଆମାଜନ: ଏହି ୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ଜିତିପାରିବେ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା

source:www.komando.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୩: ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଆମାଜନ ପୁଣି ଡେଲି ଆପ୍ କ୍ୱିଜ୍ ନେଇ ଆସିଛି । ଏହି କ୍ୱିଜରେ ୱିନରକୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯିବ । ଏହି ପୁରସ୍କାର ଆମାଜନ ପେ ବାଲାନ୍ସ ରୂପେ ମିଳିବ । ଏହି ବାଲାନ୍ସକୁ ଶପିଂ, ବିଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ, ଫୁଡ୍ ଅର୍ଡର ଆଦିରେ ବ୍ୟବହାର କରିହେବ ।

ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ । ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନରେ ୪ଟି ଅପ୍ସନ ଦିଆଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ବାଛିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି କ୍ୱିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆପକୁ ଅପଡେଟ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଆପଟ୍ ଲାଟେଷ୍ଟ ଭର୍ସନର ପୂର୍ବରୁ ଅଛି ତେବେ ଆଉ ଅପଡେଟ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ।

ଖେଳିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହି କାମ
ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଗେମ୍ ଖେଳିବାକୁ ଇଛୁକ ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଆମାଜନ ଆପକୁ ଖୋଲନ୍ତୁ ଓ ମେନ ସ୍କ୍ରିନରେ ଚାଲୁଥିବା କ୍ୱିଜ୍ ବ୍ଯାନର ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖେଳିବାପାଇଁ ଷ୍ଟାର୍ଟ ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ ଏହି କ୍ୱିଜ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

୧.  ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୱୁମେନ୍ସ ଡେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ କେଉଁ ଦିନ ସେଲିବ୍ରେଟ୍ କରାଯାଇଥାଏ ?

୨. ଅନେକ ଥର ନୋମିନେଟ୍ ହେବାପରେ ଲିୟୋନାର୍ଡୋ ଡେକେପ୍ରିୟୋଙ୍କୁ ୨୦୧୬ରେ ବେଷ୍ଟ ଆକ୍ଟର ଆୱାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା । ସେ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଏହି ଆୱାର୍ଡ ପାଇଥିଲେ ?

୩. ଅକ୍ଷାଶଂର ବୃତ୍ତକୁ ମକରରେଖା କୁହାଯାଇଥାଏ, ଏହା ଭାରତ ମଧ୍ଯ ଦେଇ ଯାଇଥାଏ କି ?

୪. ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ପ୍ଯାଡ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଏକ ସତ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ସେହି ବ୍ଯକ୍ତି ଜଣକ କିଏ ଯାହାଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଫିଲ୍ମଟି ଆଧାରିତ ?

୫. ୨୦୨୦ ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ଅଲମ୍ପିକ୍ କେଉଁ ଦେଶ ହୋଷ୍ଟ କରିବ ?

ପୁରସ୍କାର ଜିତିବା ପାଇଁ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନର ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ । ବିଜେତାଙ୍କୁ ଲକି ଡ୍ର ଦ୍ୱାରା ଚୟନ କରାଯିବ । ୩୦ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଆମାଜନ ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ ଟିକଟକ୍ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୪୦ କୋଟିର ଜୋରିମାନା, ଏହି ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଭିଡିଓ ହେବ ଡିଲିଟ୍