PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ବିଜେପିକୁ ୫ ବର୍ଷ ସମୟ ଦିଅନ୍ତୁ, ନୂଆ ଓଡି଼ିଶା ତିଆରି କରିବୁ: ଶାହ

ବରଗଡ ୭/୪: ବରଗଡରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ । ବିଜେପିର ବିଜୟ ସଙ୍କଳ୍ପ ସମାବେଶରେ ଅମିତ ଶାହ ଯୋଗଦାନ କରି ଉଦବୋଧନ ଦେଇଛନ୍ତି । ମା ସମଲେଶ୍ୱରୀ, ଅଷ୍ଟଶମ୍ବୁ ଓ ନୃସିଂହନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କଲେ । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଓଡିଶାର ୨ ଯବାନଙ୍କୁ  ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ଦେଇ ଅଭିଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ କଲେ  ଶାହ ।

କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଶାହ । ବିରୋଧୀଙ୍କ ମେଣ୍ଟକୁ ସମାଲୋଚନା କରି ରାହୁଲଙ୍କ ମଜା ଉଡାଇଲେ । ମେଣ୍ଟକୁ ବହୁମତ ମିଳିଲେ କିଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବ ରାହୁଲ କହିପାରୁନାହାନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ସେମିତି ନେତା ହିଁ ନାହାନ୍ତି ଯିଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବ । ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ, ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ, ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ସମସ୍ତେ ଗୋଟେ ଗୋଟେ ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି କହି ମେଣ୍ଟକୁ ସମାଲୋଚନା କଲେ ଶାହ ।

ବିଜେଡିକୁ ମଧ୍ଯ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ । ବିଜେଡିକୁ ପୁଣି ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ସହ ତୁଳନା କଲେ ଅମିତ ଶାହା । ଆଗରେ ନବୀନ କିନ୍ତୁ ପଛରେ ବାବୁମାନେ ଶାସନ କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେପି ଶାସନକୁ ଆସିଲେ ଓଡିଶାକୁ ମଡେଲ ରାଜ୍ଯରେ ପରିଣତ କରାଯିବ । କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାର ନିଶ୍ଚୟ ଆସିବ । ଓଡିଶାରେ ମଧ୍ଯ ବିଜେପି ସରକାର ଆସିଲେ ରାଜ୍ଯର ଦ୍ରୁତ ବିକାଶ ହେବ । ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ହେଲେ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବିକାଶ ଗଡିବ । ଓଡିଶାରେ ସ୍ୱଚ୍ଛ ପାନୀୟ ଜଳ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳୁନି  । ଓଡିଶାରେ ସମସ୍ତ ଘରକୁ ବିଜୁଳି ପହଞ୍ଚିନି । ଏବ ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରକୁ ବଦଳାଇବାର ସମୟ ଆସିଛି । ବିଜେପିକୁ ୫ ବର୍ଷ ସମୟ ଦେଲେ ନୂଆ ଓଡିଶା ତିଆରି କରିବୁ ବୋଲି କହିଲେ ଶାହ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର