PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତେଲକୋଇ : ନାଳରେ ଭାସିଗଲେ ଓରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ପୁରୁଣାପାଣି ପାଣି ଗାଁର ଗୁରଦେବ ନାୟକ
  • ||
  • ବାନ୍ଦୀପୋରା : ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଦମଦାର ବିଜୟ, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡକୁ ୩-୨ରେ ଦେଲା ମାତ୍‌
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କେନାଲରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୪୪୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୬୪ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ୨୯ ଦିନ ପରେ ରତ୍ନବେଦିକୁ ଫେରିଲେ ମହାବାହୁ, ଆଜି ମିଳିବ ନୀଳାଚଳ ଅବଢ଼ା
  • ||

ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ରୋଡ୍ ସୋ’ ପରେ ଶାହଙ୍କ ଚାଲେଞ୍ଜ, ୟୁପିରେ ୭୪ ସିଟ୍ ଜିତିବ ବିଜେପି

source:aajtak.intoday.in

ଅହମଦାବାଦ ୧୨/୨: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅହମଦାବାଦରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ଇଙ୍ଗିତ କରି ଶାହ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ।

ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ୟୁପିର କର୍ମୀଙ୍କୁ ମୁଁ ଜାଣିଛି । ୟୁପିରେ ପୂର୍ବ ଥର ୭୨ ସିଟ୍ ଆସିଥିଲା । ଏଥର ସେଠାର କର୍ମୀ ୭୪ ସିଟ୍ କରିଦେବେ କିନ୍ତୁ ୭୦ ହେବାକୁ ଦେବେନି ।‘ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ହେଉଥିବା ରାଜନୀତି ଓ  ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହେଉଥିବା ଆଲୋଚନାକୁ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମହାମେଣ୍ଟକୁ ଡରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ । ମହାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ କୁହନ୍ତୁ ଯେ ତାଙ୍କ ନେତା କିଏ ?’

ଅମିତ୍ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋନ୍ଧନ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩ ମାର୍ଚ୍ଚ ଭିତରେ ବିଜେପି ୪ କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ କାର୍ଯ୍ଯକ୍ରମ ଲଞ୍ଚ କରିବ । ଏଥିରେ ଆଜି ପ୍ରଥମ ‘ମେରା ପରିବାର ଭାଜପା ପରିବାର’ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଯାଇଛି । ଦ୍ୱିତୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଅଭିଯାନ ହେବ, ତୃତୀୟ କମଲ ଜ୍ୟୋତି ଏବଂ ୪ର୍ଥ ମୋଟର ସାଇକେଲ ରାଲି ଜରିଆରେ ଦେଶର ସବୁ ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଯିବ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନିଂ ସମୟରେ ଦେଶର ୨୨ କୋଟି ଭୋଟରଙ୍କ ସହିତ ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବ ।

ତେବେ ଏହା ସହିତ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଶାହ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକ ମଜାକଥା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି  ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେ ଏମାନଙ୍କ ନେତା କିଏ ହେବ ?  ଏହା ଉପରେ ଲୋକେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ମମତା, ମଙ୍ଗଳବାର ମାୟା, ବୁଧବାର ଦେବଗୌଡା ଓ ରବିବାର ଛୁଟି । ଅମିତ ଶାହ ମମତାକୁ ନେଇ ଏକଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ହାରିବନି । ଯେତେ ଅଧିକ ନିର୍ଯାତନା ପାର୍ଟିର କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ କରାଯିବ ପାର୍ଟି ସେତେ ମଜଭୁତ ହେବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର