PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ଅମିତ୍ ଶାହ କହିଲେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ମଲେ ୨୫୦ ଆତଙ୍କୀ: ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ହେଲାନି ହଜମ, କଲେ ପ୍ରଶ୍ନବାଣ

source:www.indiatoday.in

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ପାକିସ୍ତାନର ବାଲାକୋଟରେ ପଶି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛି । ଏହି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ କେତେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଲେ, ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । ଅନେକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ୍ସ ଅନୁସାରେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ଯ କୁହାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ଯା ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ବିଜେପି ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ଏନେଇ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାୟୁସେନାର ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମରିଛନ୍ତି ।

ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଏହି ବୟାନ ଉପରେ ଏବେ ରାଜନୀତି ଜୋର୍ ଧରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ମଧ୍ଯ ଶାହଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଣ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ସେନାଙ୍କ ବୟାନ ଉପରେ ଭରସା ନାହିଁ ? କଣ ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ଅନୁସାରେ ସେନା ମିଛ କହୁଛନ୍ତି ? ସେନା ସଫା ସଫା କହିଥିଲେ ଯେ କେହି ମରିନାହାନ୍ତି କିମ୍ବା କେତେ ମରିଛନ୍ତି ତାହା କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ଫାଇଦା ପାଇଁ ଅମିତ ଶାହ ଓ ବିଜେପି ସେନାକୁ ମିଛୁଆ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି । ଦେଶ ସେନା ଉପରେ ଭରସା କରେ । କଣ ଅମିତ ଶାହ ଓ ବିଜେପି ସେନା ଉପରେ ଭରସା ନାହିଁ ?

ଗୁଜରାତର ଅହମଦାବାରେ ଏକ ରାଲିରେ ନିଜ ଭାଷଣ ସମୟରେ ଅମିତ ଶାହ କହିଥିଲେ ଯେ ପୁଲୱାମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଏଥର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ହେଲା । ପୁଲୱମା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାର ୧୩ ଦିନରେ ମୋଦିସରକାରଙ୍କ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କୀ ମଲେ ।

ଅମିତ ଶାହ କହିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକିସ୍ତାନ କବଜାରେ ରହିଲେ, ସେତେବେଳେ ଲୋକେ ଆଲୋଚନା କରିବାରେ ଲାଗିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯୁଦ୍ଧ ହେଲେ ତ ଜଣେ ଯବାନ ଅନ୍ଯ ଏକ ଦେଶରେ ଧରା ପଡିଯାଇପାରେ । ଶାହ କହିଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଏମିତି ଥିଲା ଯେ ବିଶ୍ୱରେ ଯଦି ସବୁଠାରୁ କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ କଏଦୀ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଆସିଥାଏ ତେବେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ।

ଅମିତ ଶାହଙ୍କ ବୟାନରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମନିଷ ତିୱାରୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାୟୁସେନା ଅଧିକାରୀ କୌଣସି ବି ପ୍ରକାର ଆକଳନ ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ, ତେବେ ଅମିତ ଶାହ କେମିତି ଏହି ବୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି । କଣ ଏହା ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସହିତ ରାଜନୀତି ଯୋଡିବା ନୁହେଁ ?

ମନିଷ ତିୱାରୀଙ୍କ ବ୍ଯତୀତ କପିଲ ସିବ୍ବଲ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ସରକାର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ଖବରକାଗଜ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ବାଲାକୋଟରେ କିଛି ହୋଇନି, ତେବେ ସେମାନେ କଣ ପାକିସ୍ତାନ ସମର୍ଥକ ?

୨୬ ଫେବୃୟାରୀରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ପଶି ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ଆଡାସ୍ଥଳୀକୁ ଧ୍ୱସଂ କରିଥିଲେ । ବାୟୁସେନା ନିଜ ବୟାନରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ଯ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା, ଟାର୍ଗେଟ୍ ଧ୍ୱସଂ ହୋଇଥିଲା, ତେବେ କିଛି ଆକଳନ ଜାରି କରାଯାଇନଥିଲା ।

ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ସମେତ ଅନେକ ବିରୋଧୀ ପାର୍ଟିର ନେତାମାନେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ମାଗିସାରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ରବିବାର ନିଜ ବୟାନରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେଉଁଭଳି ଆମେରିକା ଓସାମା ବିନ୍ ଲାଡେନକୁ ମାରିଥିବାର ପ୍ରମାଣ ଦେଖାଇଥିଲା, ସେହିଭଳି ଭାରତ ସରକାର ମଧ୍ଯ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ଯ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ପ୍ରମାଣ ଦେବାପାଇଁ କହିଥିଲେ । ତେବେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇସାରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

ରବିବାର ପାଟଣା ରାଲିରେ ପିଏମ୍ ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ ବିରୋଧୀ କିଛି ଏଭଳି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି, ଯାହା ଫଳରେ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦ, ମିଡିଆକୁ ଫାଇଦା ମିଳୁଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଯେ ଏଭଳି ବୟାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସେନାଙ୍କ ମନୋବଳ ଦୁର୍ବଳ କରାଯାଉଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର