PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଚାର ବ୍ୟାନ୍ କଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର , ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ପାଇଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • ସୁଶିଲ ଚନ୍ଦ୍ରା ନୂଆ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲିରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଚାର , ୬ଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ ପାଇଁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • କଟକ ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା – ହାଇଦର ଫେରାର ପଛରେ ତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଅଛି, ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଜଗୁଥିବା ନିଲମ୍ୱିତ କନଷ୍ଟେବଲ ମହମ୍ମଦ ମୌସିମ୍,‌
  • ||
  • ଭାରତରେ ରୁଷ୍ ଟିକା ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍ –V କୁ ମଞ୍ଜୁରୀ , ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ବୈଠକରେ ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମାନବ ଦେହରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୨ ଜଣ ନୂଆ କୁଳପତିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର: ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଘୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତହେଦ
  • ||
  • କଟକ: ନିଆଳିର ଏକ ବିଲରୁ ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ, ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ଟିକା
  • ||
  • ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଛକ ପୁକୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଜଙ୍ଗସନ୍ରୁ ୯୨୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଧରିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ୱିଙ୍ଗ, ୮ ଗିରଫ, ଟ୍ରକ୍ ଓ ମ୍ୟାକ୍ସପିକ୍ପ ଜବତ
  • ||
  • ବୀରମହାରାଜପୁର: ଚନ୍ଦଲି ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରୁ ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ,ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ, ଖସିଗଲେ ୩ଜଣ ଶିକାରୀ…
  • ||
  • କଟକ: ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: କୂଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସୀମାନ୍ତରୁ ବିରାଟକାୟ ହରିଣ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଟକ: ହଷ୍ଟେଲ ଭିତରେ ପଶି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତଡୁଛି ପୁଲିସ, ଏସସିବି ବିଏସି ନର୍ସିଂ କଲେଜରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅସନବଣି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୧୫ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ସାପ
  • ||

ଜେଲରେ କାନ୍ଦିକାନ୍ଦି ଶବନମଙ୍କର କଟୁଛି ସମୟ: ସାଥୀ ମହିଳା କଏଦୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବନ୍ଦ, ଛାଡି ସାରିଲେଣି ଖାଇବା-ପିଇବା

https://zeenews.india.com/

ରାମପୁର,୨୫।୨: ପ୍ରେମ ପାଇଁ ପରିବାରର ୭ ଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଏବେ ରାମପୁର ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ଜୀବନ କାଟୁଛନ୍ତି ଶବନମ। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ, କିନ୍ତୁ ନିଜର କଲା କର୍ମ ଓ ପୁଅର ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ମନ ଭିତରେ ଗୁମୁରି ଗୁମୁରି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ଶବନମ। କେବେ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବକ୍ସର ଜେଲରୁ ରସିଦର ଏଷ୍ଟିମେଟ୍ ମଗାଯାଇଛି।  ସେଭଳି ଶବନମଙ୍କୁ ମଥୁରା ଜେଲରେ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା କଥା ଜଣାପଡି ସାରିଛି। ଶବନମ ମହିଳା କଏଦୀଙ୍କ ଓ ଜେଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି। ଜେଲରେ ଲୁଚି ଲୁଚି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଖାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନ ଲାଗୁନି।

ଶବନମର ଡେଥ୍ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଜାରି ହୋଇପାରିନି। ରାଜ୍ୟପାଳ ପୁନଃ ବିଚାର ଦୟା ଆବେଦନ ପଠାଯିବା କାରଣରୁ ଡେଥ୍ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି ଜାରି ହେବାର ପକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲ୍ଲା ସରକାରୀ ଓକିଲ (ଡିସିଜି)ଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିବା ପୁନଃ ବିଚାର ଆବେଦନ ଉପରେ ଫଳାଫଳ ସାମନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଏହି ମାମଲାରେ ଆଗାମୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ଏବେ ଡେଥ୍ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ହୋଲ୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଅମରୋହ ଜିଲାର ହସନପୁର ଅଞ୍ଚଳର ବାବନଖେଡିର ଶିକ୍ଷକ ସୌକତ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଶବନମଙ୍କ ଉପରେ ୧୪ ଅପ୍ରେଲ ୨୦୦୮ ରାତିରେ ନିଜର ପ୍ରେମିକ ସଲିମ ସହିତ ମିଶି ପରିବାରର ୭ ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ୧୦ ମାସର ଶିଶୁକୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡିନଥିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଜିଲା ବିଚାରପତି ଅମରୋହ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ରାୟକୁ ହାଇକୋର୍ଟ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବଳବତ୍ତର ରଖିଥିଲେ। ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଉପରେ  ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ   ରାଜକ୍ଷମା ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏହାକୁ ଖାରଜ୍ କରିଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ଗତ ରବିବାର ଶବନମଙ୍କ ପୁଅ ନିଜର ମା’ଙ୍କୁ ଜେଲରେ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲା। ଶବନମଙ୍କ ପୁଅ ତାଜ୍କୁ ଏବେ ୧୨ ବର୍ଷ, ସେ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆନଯାଉ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର