PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବ୍ରଜରାଜନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ପିସିସି ସଭାପତି ଘୋଷଣା: ଏ. ଚେଲ୍ଲାକୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩: ଅମିୟ ଓ ଶ୍ରାବଣୀ ଦୌଡ଼ିବେ, ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସାମିଲ ହେବେନି ଦୂତି
  • ||
  • କଟକ : ଆଜିଠୁ ମାଟ୍ରିକ ଖାତା ଦେଖା, ରାଜ୍ୟର ୫୮ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||

ଉତ୍ପାତ ଚଳାଇଛନ୍ତି ନିଶାଦିଆ ଲୁଟେରା, ଯବାନଙ୍କୁ ଲୁଟି ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଫିଙ୍ଗିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଓ ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଉôପାତ ଚଳାଇଛନ୍ତି ନିଶାଦିଆ ଲୁଟେରା । ଆଜି ଜଣେ ଯବାନଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରିବା ପରେ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଫିଙ୍ଗି ପଳାଇଛନ୍ତି । ଲୁଟ୍‌ର ଶିକାର ଯବାନଙ୍କ ନାମ ଜିତୁ ବାଲିଆ (୨୫) । ବାପାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରଭାତ ବାଲିଆ । ଘର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ନିକଟ ଫତେଗଡ଼ ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜିତୁ ନୌସେନାର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ । ସେ ମୁମ୍ବାଇରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ । ଜିତୁ କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ରେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ । ଆଜି ଭୋର ସମୟରେ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଷ୍ଟେସନରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ବରମୁଣ୍ଡା ଯିବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ । ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକ ତାଙ୍କୁ ବରମୁଣ୍ଡାରେ ଛାଡ଼ିଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଜିତୁ ଅଟୋରେ ବସିବା ପରେ ଚାଳକ ଜଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକରେ ଚା’ ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲା । ତା’ପରେ ସେ କିଛି ଜାଣିପାରି ନଥିଲେ । ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ଛକ ନିକଟ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ତାଙ୍କୁ ପିସିଆର୍‌ ପୁଲିସ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରି କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲା । ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ‘ସହାୟ’ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ଚିକିତ୍ସାରେ ସହଯୋଗ କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଖବର କରିଛନ୍ତି । ଜିତୁଙ୍କ ଠାରୁ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା, ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ଲଗେଜ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।
ସୂଚନା ଥାଉ କି, ନିଶାଦିଆ ଲୁଟେରାମାନେ ୨୦୧୭ରେ ୧୬୪ ଜଣଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୮ରେ ୯୮ ଜଣଙ୍କୁ ଲୁଟିଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧୪ ଜଣଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କଲେଣି । ବାରମ୍ବାର ନିଶାଦିଆ ଲୁଟେରା ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଉ ନଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ଉôପାତ ବଢ଼ି ବଢ଼ି ଚାଲିଛି ।