PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୌଦ୍ଧ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଖଜୁରୀପଡା ଛକ ନିକଟରୁ ପିକପ ଭ୍ୟାନ ସହ ଚାରି କୁଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ ୨ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଛୋଟ ଛୁଆଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା କମ୍, ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ୫୦ରୁ ୬୦ % ଆଣ୍ଟିବଡି – ନିରୋଜ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ୧୫ ଗ୍ରାମର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱର: ବାଲେଶ୍ୱର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ହାଇଦରର ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ, ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ୍‌ଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ​ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବେ​‌ ୩ ଜଣିଆ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଏହାକୁ କୁହନ୍ତି ପ୍ରେମ : ତିନି ବର୍ଷ ତଳେ ମୃତ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରି ନୂଆ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କଲେ ସ୍ବାମୀ

oneindia.com

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ୧୧।୮ :  ପ୍ରେମରେ ନା ଥାଏ ବାଡ଼ବତା ନା ଥାଏ ବୟସସୀମା। ସେଥିପାଇଁ ତ କୁହାଯାଏ ପ୍ରେମ ଶାଶ୍ବତ ପ୍ରେମ ହିଁ ଚିରନ୍ତନ, ପ୍ରେମ ମୁକ୍ତ ଆକାଶର ବିହଙ୍ଗ। ତେବେ ପ୍ରେମର ଅନେକ କାହାଣୀ ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ। ତେବେ ଆପଣ ବି ଯଦି କେବେ କାହାକୁ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜର ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବେ। କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ଶିଳ୍ପପତି ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ, ଯିଏ ସ୍ୱର୍ଗୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କର ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ଶିଳ୍ପପତି ଶ୍ରୀନିବାସ ଗୁପ୍ତା କୋପ୍ପଲରେ ନିର୍ମିତ ଏକ ନୂଆ ଘରେ ଗୃହପ୍ରବେଶ ପାର୍ଟି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବର୍ଗୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସିଲିକନ୍ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ରେ ଶ୍ରୀନିବାସ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମାଧବୀଙ୍କର ଏକ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ମାଧବୀଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ସେ ଏକ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରି ନିଜ ଘରେ ଲଗାଇଛନ୍ତି।

ଜଣାଶୁଣା ସ୍ଥପତିଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟରେ ମାଧବୀଙ୍କ ମହମ ମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ମହମ ମୂର୍ତ୍ତିରେ ମାଧବୀଙ୍କୁ ଏକ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ମ୍ୟାଜେଣ୍ଟା ସାଢ଼ି ପିନ୍ଧାଯାଇଛି। ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧାଯାଇଛି। ମାଧବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଏକ ସୋଫା ଉପରେ ବସାଯାଇଛି। ଯେପରି ତଳେ ଥିବା ଫଟୋଗୁଡ଼ିକରେ ଦେଖାଯାଇପାରିବ।

ନିଜ ସ୍ବର୍ଗୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶିଳ୍ପପତି ଶ୍ରୀନିବାସ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି କି, ତାଙ୍କର ଏହି ନୂଆ ଘର ମାଧବୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନର ଘର ଅଟେ। ଶିଳ୍ପପତି କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ପ୍ରତିମା ତିଆରି କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଛି। ଯାହାକୁ ବାଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ କଳାକାର ଶ୍ରୀଧର ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର