PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରୁ ଏହି ମହିଳା ତିଆରି କଲେ ନିଜ ପାଇଁ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ସ୍କଟ

ନ୍ୟୁୟର୍କ,୨୯।୩: ପରିବେଶ ପାଇଁ ପଲିଥିନ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗ୍ ଖୁବ୍ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛୁ। କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରୁ ଆମେରିକାର ଜଣେ ମହିଳା ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ନିଜ ପାଇଁ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ସ୍କଟ। ଆମେରିକାର ରହୁଥିବା ରୋଜା ଫୋରିଙ୍ଗୋ(୭୫) ୩୧୦ଟି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍  ବ୍ୟାଗରୁ ନିଜ ପାଇଁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଡ୍ରେସ ଦୂରରୁ ଦେଖିଲେ କେହି ଜାଣିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ, ତାହା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରେ ତିଆରି ହୋଇଛି। କେବଳ ଛୁଇଁଲେ ହିଁ ଜାଣିପାରିବେ ଏହା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରେ ତିଆରି ହୋଇଛି।

ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ରହୁଥିବା ରୋଜା କୁହନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ରିସାଇକେଲଡ୍ ପର୍ସ ଦେଖିକି ଡ୍ରେସ ତିଆରି କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ମିଳିଥିଲା। ରୋଜାଙ୍କ ଝିଅ ଫ୍ରାନ୍ ବଟଲ୍ଲି କହିଛନ୍ତି ଗତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ମା ଏକ ପାର୍ଟିରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗ୍ ଦେଖିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ବ୍ୟାଗ ତିଆରି କରିଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଥିବା ବ୍ୟାଗ ସହିତ ମ୍ୟାଚିଂ ଡ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ହେବା ଦରକାର, ଏହାପରେ ମା’ ପ୍ଳାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରୁ ତିଆରି କରିଥିଲେ ନିଜ ପାଇଁ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଏବଂ ସ୍କଟ।

ଡ୍ରେସ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ରୋଜା ଏକ ଷ୍ଟୋରରୁ କାଠ କିଣିଥିଲେ ଓ ଏହାକୁ ଘ​‌ଷି ଛୁଞ୍ଚିର ଆକାର ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗ୍ ଏକାଠି କରିଥିଲେ। ୧୭୦ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରୁ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ଓ ୧୪୦ଟିରୁ ସ୍କଟ ତିଆରି କରିଥିଲେ। ଡ୍ରେସ୍ ତିଆରି ହେବାପରେ ସେ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧି ପାର୍ଟିକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକେ ରୋଜାଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍ ଦେଖି ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେମାନେ ଯେତେବେଳେ ଜାଣିଥିଲେ ଏହା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବ୍ୟାଗରୁ ତିଆରି ସେମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।