ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା ସାଧୁଙ୍କର ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହେଉଛି ଭାଇରାଲ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ଏହି ମହାରାଣୀ

ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଜଣେ ସାଧୁଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆର ମହାରାଣୀ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସାଧୁ ଜଣକ କେତେ ସୁନ୍ଦର ତାହା ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଥିବା ଫଟୋକୁ ଦେଖିଲେ ଜାଣିପାରିବେ। କେବଳ ଆପଣ ନୁହେଁ ସାଧୁ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ତେବେ ଏହି ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା ସାଧୁ ଜଣଙ୍କର ନାଁ ହେଉଛି ସ୍ବାମୀ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନର ଅଜମେରରେ ରହୁଛନ୍ତି। ସେ ସମାଜଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏମ୍.ଏ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମ ରାସ୍ତା ବାଛିନେଲେ।

ଆଜି ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରବଚନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଏବଂ କମ୍ପାନିର କମର୍ଚାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଉଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରବଚନରେ ଧାର୍ମିକ କଥା ସହିତ ଆଜିର ଜ୍ଞାନ ବିଜ୍ଞାନ କଥା ବି ସାମିଲ ରହିଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସ୍ବାମୀ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଫଲୋର୍ସ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ଫଲୋ କରୁଛନ୍ତି। ଆଧ୍ୟାତ୍ମ ରାସ୍ତା ବାଛିବା ସହିତ ପତଞ୍ଜଳୀ ଯୋଗ ଦର୍ଶନ, ଭଗବତ ଗୀତା ଏବଂ ବେଦାନ୍ତର ଜ୍ଞାନ ମଧ୍ୟ ହାସିଲ କରିଛନ୍ତି।

୧୯୯୫ରେ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀ ଏହି ସାଧନା ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ୨୦୦୫ରେ ସେ ଏକ କଥାବାଚକ ରୂପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲେ। ୨୦୦୮ରେ ଗୁରୁ ରେବେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାମୀ ଧର୍ମ ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ ଠାରୁ ଦିକ୍ଷା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍ବାମୀ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ମହାନିର୍ବାଣ ଅଖାଡ଼େ ପରମ୍ପରା ମୁତାବିକ ଦିକ୍ଷା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ ‘ଚିତି ସନ୍ଧାନ ଯୋଗ’ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ବି ଅଛନ୍ତି। ସ୍ବାମୀ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ “BEST FEMALE SAINT of India” ସମ୍ମାନରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଛି।

ସ୍ବାମୀ ଅନାଦି ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ ଟପ୍ ୫୦ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇକନ୍ ଆଓ୍ବାର୍ଡ-୨୦୧୬ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ସମାଜର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ମିଳିଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କ୍ରିସ୍‌ ଗେଲଙ୍କ ଛକା ରେକର୍ଡ, ପ୍ରଥମ କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ଟି-୨୦ରେ ୧୦୦୦ ଛକା ମାରିଲେ ବସ୍

ଶେଷ ବଲରେ ଛକା, ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସର ସେହି ୫ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସ୍‌ମ୍ୟାନ୍

ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ପାକିସ୍ତାନ ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତଙ୍କ ଅପସାରଣ ନିଷ‌୍ପତ୍ତିରେ ମୋହର ମାରିଲା ପାକ୍‌ ପାର୍ଲିଆମେଣ୍ଟ, ହେଲେ ୩ ମାସ ହେଲାଣି ନାହାନ୍ତି ରାଷ୍ଟ‌୍ରଦୂତ

ଭାରତୀୟ ସେନା ଲଞ୍ଚ କଲା ସ୍ବଦେଶୀ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ SAI, ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ସୁରକ୍ଷିତ

ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାପରେ ତେଜସ୍ବୀ ଯାଦବଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ୪୨ ହଜାର ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ, ଝିଅମାନଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନର ରାଜକୁମାର ଥିଲେ ତେଜସ୍ବୀ…

ଶ୍ରମିକ ଓ ଛୋଟ ଦୋକାନୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ସରକାର ଆଣୁଛନ୍ତି ଏହି ନୂଆ ଯୋଜନା