PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ସଂପୃକ୍ତ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ, ଚାଇନା ପିସ୍ତଲ ଏବଂ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ରାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଉପକୂଳରେ ବଢ଼ିବ ତାତି, କାଲି ପୁଣି ବର୍ଷିବ
  • ||
  • ଗଜପତି : ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଟାଉନ୍‌ ହଲ୍ ପରିସରରେ ଥିବା ପାର୍କିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୫ଟି କାର୍‌
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ କଲଭର୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି, ୨ ମୃତ ୫ ଗୁରୁତର
  • ||

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ଦୋଷୀ ସାବ୍ଯସ୍ତ, ଏରିକ୍ସନକୁ ଦେବେ ୪୫୩ କୋଟି

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୨: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ଯସ୍ତ ହେଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଉଦ୍ଯୋଗପତି ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ । ଏରିକ୍ସନର ଯାଚିକା ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ୪  ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଏରିକ୍ସନକୁ ୪୫୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ଯରେ ଏହି ରାଶି ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୩ ମାସ ଜେଲ୍ ହୋଇପାରେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରିଲାୟନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେଶନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆ ତରଫରୁ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଯାଚିକା ଅନୁସାରେ ୧୨ ଫେବୃୟାରୀରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ । ଏରିକ୍ସନର ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ଆରକମ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ନିଜ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକିବା ପରେ ମଧ୍ଯ କମ୍ପାନୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଙ୍କା ପୈଠ କରିନି ।

ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶାନୁସାରେ ଏରିକ୍ସନକୁ ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୪୫୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବ ରିଲାଏନ୍ସ । ଯଦି ଏହା ଏହି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ଯରେ ଏହି ରାଶି ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ୩ ମାସ ଜେଲ୍ ହୋଇପାରେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର