PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଗିରଫ , ମମିତା ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରିର ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୁଖ୍ୟଅଭିଯୁକ୍ତ ଚମ୍ପଟ ପରେ ଜବତ କାରର ବଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା, ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପରେ କାରକୁ ଉଠାଇଥିଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଫେରାର୍ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବଢିଲା ପୁରସ୍କାର ରାଶି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ରାଶି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ, ଧରାଇ ଦେଲେ ଦିଆଯିବ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ପୁରଷ୍କାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଗୋପାଳପୁର ଛକ ନିକଟରେ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇ ଜଣ ଆହତ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମହାଲିଙ୍ଗ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରୁ ପୋତା ଯାଇଥିବା ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଡିଏନଏ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ।
  • ||
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ଚାଟ୍ ମାଗିବାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ଦମ୍ପତ୍ତି ଆହତ
  • ||
  • ଟିକିଟି: ସିଦ୍ଧ ବାରାହୀ ପୀଠରୁ ଚୋରି, ଦେବୀଙ୍କ ପିତଳ ମୁକୁଟ (ପ୍ରାୟ ଦେଢ଼ କିଲୋ) ସହ ୨୦ ତୋଳାରୁ ଅଧିକ ରୁପା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୨୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ବନ୍ଦ କୋଠରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ନିଶ୍ଚିତପୁରରେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ଜଳେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ବଜାରସ୍ଥିତ ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ଉପରେ ଚଢାଉ, ୨ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀ ଦୋଷୀ ସାବ୍ଯସ୍ତ, ଏରିକ୍ସନକୁ ଦେବେ ୪୫୩ କୋଟି

source:www.jagran.com

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୨: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ଯସ୍ତ ହେଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଉଦ୍ଯୋଗପତି ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ । ଏରିକ୍ସନର ଯାଚିକା ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ୪  ସପ୍ତାହ ଭିତରେ ଏରିକ୍ସନକୁ ୪୫୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ଯରେ ଏହି ରାଶି ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୩ ମାସ ଜେଲ୍ ହୋଇପାରେ ।

କହିରଖୁଛୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରିଲାୟନ୍ସ କମ୍ୟୁନିକେଶନର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀ ଏରିକ୍ସନ ଇଣ୍ଡିଆ ତରଫରୁ ଦାୟର ହୋଇଥିବା ଯାଚିକା ଅନୁସାରେ ୧୨ ଫେବୃୟାରୀରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ । ଏରିକ୍ସନର ଅଭିଯୋଗ ଥିଲା ଯେ ଆରକମ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓକୁ ନିଜ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକିବା ପରେ ମଧ୍ଯ କମ୍ପାନୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଙ୍କା ପୈଠ କରିନି ।

ତେବେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶାନୁସାରେ ଏରିକ୍ସନକୁ ୪ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ୪୫୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବ ରିଲାଏନ୍ସ । ଯଦି ଏହା ଏହି ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ଯରେ ଏହି ରାଶି ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ଅନିଲ୍ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ୩ ମାସ ଜେଲ୍ ହୋଇପାରେ ।