୫ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ହଟିଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି): ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ସରକାର ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସରକାର ୫ ଜଣ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୀରଭାଇଜ୍ ଉମର ଫାରୁକ୍ , ଅବଦୁଲ ଗନି ବଟ୍ଟ, ହାସିମ କ୍ୟୁରେସି, ବିଲାଲ ଲୋନ୍, ଶବିର ଶାହା ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ତ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ସରକାର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉଠାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ସରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ  ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜାନଥ ସିଂ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର କହିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଏହାର ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି  ଆଇଏସ୍ଆଇ ଠାରୁ ଯେଉଁ ଲୋକ ଟଙ୍କା ପାଉଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ପୁଣିଥରେ ବିଚାର କରାଯିବ। କାହାର ନାଁ ନକହି ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ସରକାର। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଏଭଳି କିଛି ଲୋକ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ  ଆଇଏସ୍ଆଇ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ସରକାର ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ  କରିବେ। ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଆମର ଲଢେଇ ଶେ​ଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଁଞ୍ଚିଛି ଓ  ଆମେ   ନିହାତି ଜିତିବୁ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ ଟିକା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସମସ୍ୟା: ୫୦ ହଜାର ଟିକା ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବିଦେଶରୁ ଦାନ ସଂଗ୍ରହ କରିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର

ଭୀଷଣ ରୂପ ନେଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିବାର’: ଆଜି ରାତିରେ କରିବ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ, ଆଗକୁ ଆସୁଛି ଘନଘନ ଲଘୁଚାପ

‘ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ’ ରୋକିବାକୁ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ: ଆଣିଲେ ନୂଆ ଅଧ୍ୟାଦେଶ, ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମିଳିବ ୩ରୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍

ଫିକା ପଡ଼ିବ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା: ଡଙ୍ଗା ଭସା ମନା, ବାଲିଯାତ୍ରା ବି ହେବନି

ପରଲୋକରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲ