ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ସେବାରେ ଜୀବନ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁ‌ଷ୍କା ଶର୍ମା, ନ୍ୟୁଡ୍ ପାଇଁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ମାଂସ ଖାଇବା

ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ପଡ଼ିଥିବା ରୋଗୀଟିକୁ ଦେଖିଲେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମୁହଁ ଫେରାଇ ଚାଳିଯାଏ। ତେବେ ରୋଗୀ ତ ରୋଗୀ, ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ପଡ଼ି ଛଟପଟ ହେଉଥିବା ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କୁ ଗୋଟାଇ ଆଣି ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଅନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣକ। କେବଳ ନୁହେଁ, ହାତରେ ଔଷଧ, ତୁଳା, ଗଜ କପଡା ଧରି ଅତି ସହଯରେ ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ସେ ଆଉ କେହି ନୁହଁନ୍ତି ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା।

ଅନୁଷ୍କାଙ୍କୁ ଜୀବଜନ୍ତୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ। ଏମିତିକି ସେ ପୋଷା କୁକୁର ନ୍ୟୁଡ୍ ପାଇଁ ମାଂସ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। କାରଣ ନ୍ୟୁଡକୁ ମାଂସର ବାସ୍ନା ପସନ୍ଦ ନଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନୁଷ୍ମା ସମୟ ସମୟରେ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜର ଭଳପାଇବାକୁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କରିଦିଅନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣ ପାଇଁ ଅନୁଷ୍କା ଏବେ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ପାଇଁ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଏବଂ ଆଶ୍ରାସ୍ଥଳ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଅନୁଷ୍କା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶାହପୁର ତାଲୁକା ସ୍ଥିତ ଦହଗାଁରେ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ କରିବା ପାଇଁ ଜମି ନେଇଛନ୍ତି। ଜମି ପାଇଁ କଲେକ୍ଟର ଅଫିସରୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଲିୟରାନ୍ସ ମିଳିଯାଇଛି। ଅନୁଷ୍କା ସେହି ସ୍ଥାନରେ ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଏକ କୋଠା ବି ତିଆରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। କାରଣ ତାଙ୍କ ବାପା ହିଁ ଏହି ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ଆଶ୍ରାସ୍ଥଳର ଦେଖାଦେଖି କରିବେ ।

ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍କା ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି। ଅନୁଷ୍କାଙ୍କ କୁହନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି କାମ ପାଇଁ ଦଲାଈ ଲାମା ପ୍ରେରିତ କରିଛନ୍ତି। ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ରହିବା ପାଇଁ ଘର ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କରିବାକୁ ସେ ଚାହାନ୍ତି।  ଜୀବନରେ ମନୁଷ୍ୟକୁ ଯେତେ ପରିମାଣରେ ଭଲ ପାଉଛେ ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସତିକି ପରିମାଣରେ ଭଲ ପାଇବା ଦରକାର। ଆମକୁ ଯେତେ ଖୁସି, ଇଚ୍ଛା, କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ ହେଉଛି ଏବଂ ଆମେ ଯେମିତି ଅଧିକ ଦିନ ବଂଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ସେମିତି ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ହେଉ ବୋଲି ଅନୁଷ୍କା କହିଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅକ୍ଟୋବରରୁ ସୁଟିଂ ସେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ଶାହିଦ୍‌

‘ବାଳିକା ବଧୂ’ ସିରିଏଲର ଡାଇରେକ୍ଟର ଏବେ ଠେଲାରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ପରିବା, କରୋନା ଲକଡାଉନ୍ ଛଡାଇ ନେଲା ଜୀବିକା

ଡ୍ରଗ୍ସ ଚାଟ୍‌ ଓ ହ୍ୱାଟ୍‌ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ଆଡମିନ୍‌ ଥିବା ମାନିଲେ ଦୀପିକା ପାଦୁକନ୍‌-କରନ ଜୋହରଙ୍କ କମ୍ପାନିର କ୍ଷୀତିଜ ରବିପ୍ରସାଦ ଗିରଫ

ଏନସିବିର ପ୍ରଶ୍ନରେ ୩ ଥର କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ ଦୀପିକା, ହାତ ଯୋଡି ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ- ଇମୋସନାଲ କାର୍ଡ ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ

୩୧ ବର୍ଷ ପରେ ସୁଭାଷଙ୍କ ଫିଲ୍ମରେ ଆସିବେ ଜ୍ୟାକି ଓ ଅନୀଲ କାପୁର- ସିନେମା ନାଁ

ଡ୍ରଗ୍ସ ପରୀକ୍ଷା କରାଇଲେ ଟିଆ