ମେନ୍ଧର ଓ କ୍ରିଷ୍ଣାଘାଟି ସେକ୍ଟରରେ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ସଂଘର୍ଷ: ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ, ୪ ଆହତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୮ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୁଞ୍ଚ ଜିଲା ସଂଲଗ୍ନ ଏଲଓସି ନିକଟରେ ଆଜି ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନର ସେନା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଭାରତର ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲାବେଳେ ଆଉ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପାକ୍‌ ସେନା ଆଜି ପୁଞ୍ଚର ମେନ୍ଧର ଓ କ୍ରିଷ୍ଣାଘାଟି ସେକ୍ଟରରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଛାମୁଆ ଘାଟି ଏବଂ ଭାରତର ବେସାମରିକ ଅଞ୍ଚଳଗୁଡିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ପ୍ରବଳ ଗୁଳିଗୋଳା ବର୍ଷଣ କରିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ସେନା ବି ଏହାର ସମୁଚିତ ଜବାବ ଦେଇଥିଲା । ହେଲେ ପାକ୍‌ ସେନାର ଆକ୍ରମଣରେ ମେନ୍ଧର ସେକ୍ଟରରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଆଉ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସହିଦ ଯବାନଙ୍କର ପରିଚୟ ନାଏକ ରବି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ସିଂ(୩୬ ବର୍ଷ) ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ସେ ବିହାରର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତ । ତାଙ୍କ ପରିବାରରେ କେବଳ ତାଙ୍କର ପତ୍ନୀ ଅଛନ୍ତି ।

ଭାରତର ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ପାକ୍‌ ସେନା ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଭୟଙ୍କର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା । ଏଥିରେ ପାକ୍‌ ସେନାର ଅନେକ ପୋଷ୍ଟ ଧ୍ୱଂସ ହେବା ସହିତ ତା’ର ବହୁ ସୈନିକ ମୃତାହତ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡିଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତରେ ପାକ୍‌ ସେନାର କେତେ ଜଣକ ସୈନିକ ମରିଛନ୍ତି, ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଭୋଟର ଆଇଡି କାର୍ଡ ସହ ଲିଙ୍କ୍‌ ହେବ ଆଧାର!

୨୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ର ଛପା ବନ୍ଦ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ

ଏଲ୍ଏସିକୁ ଆଉ ୩ହଜାର ସୈନିକ ପଠାଇଛି ଭାରତ

ବଜାରରେ ରୁଷର କରୋନା ଔଷଧ ‘କରୋନାଭିର’

ଘରେ ବସି ବସି ବୋର୍‌ ହେଲେ ବିମାନରେ ଟିକେ ବୁଲିଆସନ୍ତୁ, କରୋନା ସମୟରେ ଏମିତି ବି ସୁବିଧା ମିଳୁଛି

ଥଣ୍ଡା ସହ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ଚୀନ୍‌ ସୈନିକ