ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପାଇଁ ଅରୁଣ ଗୋବିଲ୍‌ଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଏହି ଛୋଟିଆ କାମ, ସୁପରହିଟ ହୋଇଥିଲା ସିରିଏଲ୍…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାମାନନ୍ଦ ସାଗରଙ୍କ ରାମାୟଣରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିବା ଅଭିନେତା ଅରୁଣ ଗୋବିଲଙ୍କ ଜନ୍ମ ୧୨ ଜାନୁଆରୀ ୧୯୫୮ରେ ହୋଇଥିଲା । ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅରୁଣ ଏଭଳି ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଯେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସତସତିକା ଭଗବାନ ବୋଲି ଭାବିନେଇଥିଲେ । ଏହି ରୋଲ ପାଇଁ ଅରୁଣ ଗୋବିଲ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ ଅରୁଣ ଗୋବିଲଙ୍କୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟ୍ବିଟରରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲା । ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ପଚାରି ଥିଲେ କି ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁ ପ୍ରକାରର ତାଲିମ ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଜବାବରେ ଅରୁଣ ଗୋବିଲ ଟ୍ବିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ, ମୁଁ କୌଣସି ଫିଲ୍ମ ଦେଖିନଥିଲି , ମୋ ଘରେ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କର ଯେଉଁ ଫଟୋ ଚିତ୍ର ରହିଥିଲା ମୁଁ ତାକୁ ଦେଖିଥିଲି । ଅରୁଣ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଗୁଣ ଆଧାରରେ ସେ ତାଙ୍କୁ କଳ୍ପନା କରିଥିଲେ । ସୁଟିଂ ପୂର୍ବରୁ, ଆମେ କିପରି ଦେଖାଯାଉଛୁ, ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ରାମଙ୍କ ଲୁକ୍ ର ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲୁ । ଆମେ ମଣିଷ, ଭଗବାନ ନୁହେଁ । ଏହା ରାମଙ୍କର ଏକ ଗୁଣ ଥିଲା ।

ନିଜର ମତରେ ରଖି ଅରୁଣ କହିଛନ୍ତି, ‘କିନ୍ତୁ ଭଗବାନଙ୍କ ସୌମ୍ୟତା ଏବଂ ନିର୍ମଳତା ଆମ ଭିତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନଥିଲା । ମୋର ଗୋଟିଏ କଥା ମନେ ପଡୁଛି,  ରାଜକୁମାର ବଡଜ୍ୟାତା ଜୀ ଙ୍କର ଆପଣଙ୍କ ହସ ବହୁତ ଭଲ, ଦିନେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବ । ମୁଁ ଏଠାରେ ମୋର ହସ ବ୍ୟବହାର କଲି ଏବଂ ଏହା ମୋର ସମସ୍ତ କାମ କଲା। ‘

ତେବେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଗତ ବର୍ଷ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ରାମାୟଣ ପୁଣି ୩୩ ବର୍ଷ ପରେ ପାଇଁ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଥିଲା । ଲୋକମାନେ ଏହି କ୍ରମକୁ ଏତେ ପସନ୍ଦ କଲେ ଯେ ଟିଆରପିର ନୂଆ ରେକର୍ଡ ତିଆରି ହେଲା । ପୁନଃପ୍ରସାରଣ ପରେ, ଏହି ସିରିଏଲର ସମସ୍ତ କଳାକାର ଲାଇମ୍ ଲାଇଟ୍‌ରେ ଆସିଗଲେ ।