PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କନ୍ଧମାଳ- ଗୋଚ୍ଛାପଡା ପୁଲିସ ଦ୍ବାରା ୧୦୭ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ । ଜାମସେଦପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଦୁଇ ଗିରଫ ।
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ- କୁକୁଡାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାଳୁଆ ଛକରେ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଅବକାରୀ।
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖକୁ ଜାତୀୟ ପ୍ରତିବାଦ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳିବ ଭାରତୀୟ ଚିକିତ୍ସକ ସଂଘ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ସଦର ଏସଡିପିଓଙ୍କ ପ୍ରେସମିଟ, ୨୨ ବାଇକ, ୨ ପିକଅପ ଜବତ, ୭ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଲକାନଗିରି-ଆନ୍ଧ୍ର ସୀମାରେ ନକ୍ସଲ ଓ ପୋଲିସ ମୁହାଁମୁହିଁ, ଏନକାଣ୍ଟରରେ ୬ ହାଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଜିଏସଟି ଫାଙ୍କୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍କାର୍ପ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଅଟକ, ବାଣିଜ୍ୟ କର ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଅଟକ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ରେଙ୍ଗାଲି ବିରାଜ ଷ୍ଟିଲ ସାମ୍ନାରେ ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ କାର୍ ଚୂରମାର, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଜଣେ ମ୍ରୁତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉତ୍ତରାମୁଖୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ଛୁରୀ ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ମୃତ ଓ ଦୁଇଜଣ ଆହତ, ସମସ୍ତେ ଏମକେସିଜିରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଉ ଅଳ୍ପ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କମିଯିବ, ‘ଅନଲକ୍’ ହେଲେବି ଲୋକଙ୍କୁ ନିୟମ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ- ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧାନ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ବୋମା ମାଡ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ ପ୍ରେମିକା, ଦେହରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲା ବିଫଳ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ମାଥିଲି ଥାନା କୁଲାବେଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓବାଦୀ-ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରୁ ଆଉ ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୪୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର: ଟ୍ରଲରକୁ ପିଟିଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୨ ମୃତ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ସୋଲାର ଚୋରଙ୍କୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ, ଖତ ଗଡ଼ିଆରେ ପୋତି ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ ଓ ବ୍ୟାଟେରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୫୩୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଜେଟଲୀଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପୁଅ ମୋଦିଙ୍କୁ କଲେ ଏହି ନିବେଦନ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ‘ଜଣେ ଅମୂଲ୍ୟ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ହରାଇଲି’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୮: ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କର ଆଜି ୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ତାଙ୍କର ପରଲୋକରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମାନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଗଭୀର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମୋଦି ଫୋନରେ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପୁଅ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପୁଅ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ସେ ତାଙ୍କର ବିଦେଶ ଗସ୍ତକୁ ବାତିଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ମୋଦି ଏବେ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଫ୍ରାନ୍ସ, ୟୁଏଇ, ଏବଂ ବାହାରିନ୍ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏବେ ମୋଦି ୟୁଏଇରେ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ‘ଅର୍ଡର ଅଫ୍ ଜାୟେଦ’ରେ ସମ୍ମାନିତ କରାଯିବ।

ଜେଟଲୀଙ୍କ ପରଲୋକ ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ମୋଦି ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଶୋକ ବ୍ୟକ୍ତ କରି ଟ୍ବିଟରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ଜେଟଲୀ ଜଣେ ମହାନ ରାଜନେତା ଥିଲେ। ବୁଦ୍ଧିଜୀବି ହେବା ସହିତ ଆଇନ ବିସାରଦ ଥିଲେ। ମୁଁ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସଙ୍ଗୀତା ଓ ପୁଅ ରୋହନଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇ ସମ୍ବେଦନା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଜେଟଲୀଙ୍କ ଭିତରେ ଗମ୍ଭୀରତା ଓ ବିନୋଦପ୍ରିୟତାର ଅଦ୍ଭୁତ ସଙ୍ଗମ ଥିଲା। ସମାଜର ପ୍ରତି ବର୍ଗର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ସମ୍ବିଧାନ,ଇତିହାସ, ସାର୍ବଜନୀକ ନୀତି ଓ ପ୍ରଶାସନ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଭୀର ଦକ୍ଷତା ତାଙ୍କ ଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ସେ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାମ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ସହିତ ତାଙ୍କର ଅତୁଟ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥିଲା। ଜରୁରୀକାଳୀନ ସମୟରେ ସେ ଛାତ୍ର ନେତା ଭାବରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ।

ମୁଁ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ପରେ ଜଣେ ଅମୂଲ୍ୟ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ହରାଇଛି।  ଏହ ମୋର ସୌଭାଗ୍ୟ ଯେ, ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି କାମ କରିଛି। ତାଙ୍କ ସହିତ  ବହୁ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ମୋର ନିବିଡ଼଼ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା । ନୀତି ଓ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର ଗଭୀର ଅନ୍ତର୍ଦୁଷ୍ଟି ଓ ଚିନ୍ତାଧାରା ଅତି ନିଆରା ଥିଲା । ସେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବହୁ ସୁଖଦ ଅନୁଭୂତି ମଧ୍ୟରେ ଛାଡିଦେଇ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ଆମେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେପକାଇବୁ, ସେ ଚିରଦିନ ଆମ ହୃଦୟରେ ରହିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର