PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ଅନ୍ତିମ ଟ୍ବିଟରେ ସୁଷମାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ସହ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ନେଇ ଜେଟଲୀ ଲେଖିଥିଲେ ଏଭଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୮: ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କର ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ଗତ ୯ ତାରିଖରୁ ହସ୍ପିଟାଲାରେ ଥାଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଜେଟଲୀ ଗତ ୭ ତାରିଖରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ତିମ ଟ୍ବିଟରେ ଜେଟଲୀ ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁପରେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେଇଥିଲେ।

ସୁଷମାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପରେ ଜେଟଲି ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଲେଖିଥିଲେ, ସୁଷମା ଜୀଙ୍କ ପରଲୋଖ ଖବରରେ ମୁଁ ଖୁବ ଦୁଃଖୀ ଓ ଭାଙ୍ଗିପଡିଛି। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ରାଜନେତାଙ୍କ ଭିତରୁ ଅନ୍ୟତମ ଥିଲେ। ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜର ପଦରେ ନିଜର ଛାପ ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ଦଳରେ, ବିରୋଧୀ ଦଳରେ ଓ ଏନଡିଏ ସରକାରରେ ବଡ ପଦବୀଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିଥିଲେ। ସେ ନିଜ ପଛରେ ଥିବା ଏକ ଶୂନ୍ୟକୁ ଫଛରେ ଛାଡିଗଲେ ଯାହାକୁ ପୂରଣ କରିବା ଖୁବ୍ କଷ୍ଟକର।’

ଜେଟଲୀଙ୍କ ଫେସବୁକ୍ ବ୍ଲଗ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସବୁବେଳେ ଛୋଟ-ବଡ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ନିଜର ବିଚାରକୁ ଫେସବୁକ୍ ଜରିଆରେ ସେ ରଖୁଥିଲେ। ନିଜର ଶେଷ ବ୍ଲଗରେ ସଂସଦରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିବେଶନର ଉପଲବ୍ଧିକୁ ସେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ସେ ନିଜର ବ୍ଲରେ ଲେଖିଥିଲେ, ସଂସଦର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିବେଶନ ସବୁଠାରୁ ଖୁବ୍ ସଫଳ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ବହୁ ଐତିହାସିକ ବିଲ୍ ପାସ୍ କରାଯାଇଛି। ତିନି ତଲାକ୍, ୟୁଏପିଏ ବିଲ୍ ଓ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଭାବୁଥିଲେ ବିଜେପି ସରକାର ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବାର ନିଜର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରତିଶୃତି ପୂରଣ କରିପାରିବନି, କିନ୍ତୁ ତାହା ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହେଲା।