ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସଙ୍କଟମୋଚନ ଥିଲେ ଜେଟଲୀ,ଗୁଜରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବା ଠାରୁ ନେଇ ଦଙ୍ଗା ବିବାଦରୁ ଏଭଳି କରିଥିଲେ ରକ୍ଷା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୮: ବିଜେପିର ଜଣେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନେତାଭାବରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲିଙ୍କର ଆଜି ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ପରଲୋକରେ ବିଜେପି ସହିତ ବିରୋଧୀ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ତେବେ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପରଲୋକ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଥିଲେ, ଆଜି ମୋର  ଜଣେ ଅମୂଲ୍ୟ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ମୁଁ ହରାଇଲି। ପ୍ରକୃତରେ ମୋଦିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଜେଟଲିଙ୍କର ଖୁବ୍ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଥିଲା। କିଛି ଲୋକ ମୋଦିଙ୍କର ପ୍ରକୃତ ଚାଣକ୍ୟ ବୋଲି ଜେଟଲିଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥାଏ। କାରଣ ୨୦୦୨ ମସିହାରେ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ପାଲଟିଥିଲେ ସଙ୍କଟମୋଚନ।

ମୋଦି ଯେତେବେଳେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଜରାଟ ଦଙ୍ଗାର କଳାବାଦଲ ଢାଙ୍କି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଦଙ୍ଗା ପାଇଁ ମୋଦିଙ୍କୁ ଦଳ ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରାଯାଉଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ଜେଟଲୀ କେବଳ ମୋଦିଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବଂର ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରି ଗୁଜରାଟ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରୁ ବାହାର କରିଥିଲେ।  କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ୧୯୯୫ରୁ ୨୦୦୧ ମସିହା ଭିତରେ ୬ ବର୍ଷ ପାଇଁ ମୋଦି ରାଜନୀତି ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇ ଏକ ପ୍ରକାର ବନବାସ ଜୀବନ ବିତାଉଥିଲେ।  କାରଣ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ପ୍ରଚାରକ ଭାବରେ ଦେଖୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ମୋଦି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥିବା ବିଜେପିର ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ରହୁଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେ ଜେଟଲୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିଲେ। କୁହାଯାଏ ଯେ, ମୋଦିଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛରେ ଆଡଭାନୀଙ୍କ ସହିତ ଜେଟଲୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ରହିଥିଲା। ଗୁଜରାଟରୁ କେଶୁଭାଇ ପଟେଲଙ୍କୁ ହଟାଇବା ଓ ମୋଦିଙ୍କୁ ଆଣିବା ପଛରେ ମଧ୍ୟ ଜେଟଲୀ ଥିଲେ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌

ପୁଣିଥରେ ବିବାଦରେ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ମାର୍କଣ୍ଡେୟ କାଟଜୁ – କହିଲେ , ସେକ୍ସ ମଣିଷର ପ୍ରାକୃତିକ ଇଚ୍ଛା , ଦେଶରେ ବେରୋଜଗାରୀ ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ବଢ଼ୁଛି

ଏହି ସପ୍ତାହରୁ ୟୁରୋପରେ ପ୍ରଥମେ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ କରୋନା ଟିକାର ରୋଲିଂ ରିଭ୍ୟୁ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ

କୋଟିପତି ଏବଂ ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ନେଇଛନ୍ତି ରୁଷ୍‌ର କରୋନା ଟିକା !

ସେନାର ଯବାନ ଖାଇବେ ଲ୍ୟାବ୍‌ର ପରିବା – ବଙ୍କରରେ ତିଆରି ହେବ

ବାସି ମିଠାର ଯୁଗ ଶେଷ- ଏବେ ମିଠା ଦୋକାନାରେ ମିଠା ତିଆରି ଏବଂ ଭଲ ରହିବା ତାରିଖ ଲେଖିବାକୁ ନିୟମ କଲେ FSSAI- ମିଠା ଦୋକାନୀଙ୍କ ବିରୋଧ