PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ଭାରତ ଫେରିଲେ ଅରୁଣ ଜେଟ୍‌ଲୀ

ଦିଲ୍ଲୀ,୯ା୨(ଏଜେନ୍ସି): ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆମେରିକାରେ ଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟ୍‌ଲୀ ଶନିବାର ଭାରତ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି । ଘରକୁ ଫେରିଥିବାରୁ ମୁଁ ବେଶ୍‌ ଆନନ୍ଦିତ ବୋଲି ଫେରିବା ପରେ ଏହି ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଟ୍ୱିଟର ଜରିଆରେ କହିଛନ୍ତି ।
ଡାକ୍ତରୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ସାମୟିକ ଭାବେ ବିରତି ନେଇଥିବା ଜେଟ୍‌ଲୀ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାରର ଷଷ୍ଠ ତଥା ଅନ୍ତିମ ବଜେଟ୍‌କୁ ଆଗତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ପୀୟୂଷ ଗୋୟଲଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।
ଯଦିଓ ଜେଟ୍‌ଲୀ ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗୁ ଆମେରିକାରେ ରହିଥିଲେ, ସେ ଟ୍ୱିଟର ଓ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ଭଳି ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍‌ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ । ଏପରିକି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବଜେଟ୍‌ ପରେ ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ଭିଡିଓ କଲ୍‌ ଜରିଆରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ଭିଡିଓ କଲ୍‌ରେ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧ରେ ବଜେଟ୍‌ ଆଗତ ହେବା ପରେ ପିଟିଆଇକୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତ୍‌କାରରେ ସେ କହିଥିଲେ, ସେ ସୁସ୍ଥ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଓ ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଭାରତ ଫେରିବେ ।
ସଫ୍ଟ ଟିସୁ କର୍କଟ ରୋଗ ପାଇଁ ସର୍ଜରୀ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିବାରୁ ଗତମାସରେ ୬୬ ବର୍ଷୀୟ ଜେଟ୍‌ଲୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୮ ମେ’ ୧୪ରେ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍‌ସରେ ତାଙ୍କର ରେନାଲ୍‌ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ।