ଆସାମ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩୦ ।୧(ଏଜେନ୍ସି): ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋର୍ଟ ଆଜି ଆସାମରେ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଘଟିଥିବା ସିରିଏଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନ୍ୟାସନାଲ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍‌ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଅଫ୍‌ ବୋଡୋଲ୍ୟାଣ୍ଡ(ଏନଡିଏଫ୍‌ବି)ର ମୁଖ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ଦୈମାରୀ ଓ ଅନ୍ୟ ୯ ଜଣ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଦୋଷୀ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବିଧାନ କରାଯାଇଥିବା ଜରିମାନା ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଖଲାସ ହେବେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଦୁଇ ଜଣ ଦୋଷୀ ନିଲିମ ଦୈମାରୀ ଓ ମୃଦୁଲ ଗୋୟାରୀ ସେମାନଙ୍କର ଦଣ୍ଡ ଭୋଗି ସାରିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଖଲାସ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।
୨୦୦୮ ମସିହା ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖରେ ଆସାମର ୯ଟି ସ୍ଥାନରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ସିରିଏଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୮୮ ଜଣରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରାଣହାନି ଘଟିଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


‘ଜିସିଟିସି ଉର୍ଜ୍ଜା ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ମିଳନୀ-୨୦୨୦’ରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଉଦ୍‌ବୋଧନ,ଉର୍ଜ୍ଜା ସୁରକ୍ଷା ସ୍ଥାପତ୍ୟ ବିକାଶରେ ‘ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତ’ର ଭୂମିକା ରହିବ

ୟୁନିସେଫ୍‌ ଓ ଏମସ୍‌ର ମିଳିତ ୱେବିନାର, ‘ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ସୁସ୍ଥ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଗଠନ କରିଥାଏ’

ମାନସିକ ଚାପ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଯିବ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସୁଖୀ ପଶୁର ଭିଡିଓ

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରପୋଜ୍ କରୁଥିଲେ , ଗୋଇଠା ମାଡ଼ ଖାଇ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଯୁବକ ! ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

NCBର ଖୁଲାସା –ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ହିଁ …