PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଏଏସ୍‌ଓ ଚାକିରି ନାଁରେ ବଡ ଧରଣର ଘୋଟାଲା: ଗୋଟିଏ ସିଟ୍କୁ ୧୦ ଲକ୍ଷରେ ଡିଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର୨୧/୮: ସଚିବାଳୟରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର (ଏଏସ୍‌ଓ) । ଏ ଚାକିରି ଥରେ ତୁମ ପିଲାଙ୍କୁ ମିଳିଗଲେ, କ୍ୟାରିଅର ବନିଯିବ । ମାସକୁ ୪୦-୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଦରମା ପାଇବେ । ଥରଟେ ଇନ୍‌ଭେଷ୍ଟ କରି ପୂରା ଜୀବନ ଏଞ୍ଜୟ କର ।

ଏମିତି କିଛି ଲୋଭ ଦେଖାଇ ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଗିଳି ଦେଇଛନ୍ତି କିଛି ଦଲାଲ୍‌ । ଚାକିରି ତ ମିଳିଲାନି ଏବେ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାକୁ ବି ନାଁ ଗନ୍ଧ ଧରୁନାହାନ୍ତି । ଓଲଟି ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ।

ଅଭିଯୋଗ ମୁତାବକ, ନୟାଗଡ଼ ଓ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଞ୍ଚଳର ୨ ଦଲାଲ୍‌ ଏମିତି ଢଙ୍ଗରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଚୁନ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଉଭୟେ ରସୁଲଗଡ଼ରେ ଭଡ଼ା ଘରେ ରହୁଥିଲେ । ୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ୨ ଦଲାଲଙ୍କ ସହ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ରବି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପୁଅ ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କୁ ଏଏସ୍‌ଓ ଚାକିରି ଦେବା ନାଁରେ ଠକିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ବଡ଼ ଅଫିସର, ମନ୍ତ୍ରୀ ଚିହ୍ନା ଅଛନ୍ତି କହି ଚାକିରି କରାଇଦେବୁ ବୋଲି ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଏବାବଦରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ ।

ବେକାର ପୁଅ ପାଇଁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ମିଳିଯିବ ଆଶାରେ ରବି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରି ୩ଟି କିସ୍ତିରେ ୪ ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦଲାଲଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ । ଏସବୁ ଡିଲ୍‌ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନର ଏକ ହୋଟେଲରେ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ପୁଅକୁ ଚାକିରି ନ ମିଳିବାରୁ ଦଲାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମାଗିଥିଲେ ରବି । ହେଲେ ଦଲାଲ୍‌ ଟଙ୍କା ଦେବାର ନାଁ ଗନ୍ଧ ଧରିନଥିଲେ । ଠକାମିର ଶିକାର ରବି ପୁଅର କ୍ୟାରିଅର ଚିନ୍ତା କରି ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପଡ଼ି ପରଲୋକ ହୋଇଥିଲା ।

ଏବେ ରବିଙ୍କ ପୁଅ ସବ୍ୟସାଚ୍ଚୀ ଓ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ସାଗର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ମାଗିବାରୁ ଦଲାଲମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଦଲାଲଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେବାର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ଓ ଧମକାଉଥିବା ବେଳର ଅଡିଓ ରେକର୍ଡିଂ ଏମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହିଛି ।

ଏହି ଦଲାଲମାନଙ୍କ ନାଁରେ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସର କୌଣସି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନଥିଲେ ବି ଅନୁଗୁଳ ସଦର ଥାନାରେ ଜୁଲାଇ ୨୭ ତାରିଖରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ସମାନ ଢ଼ଙ୍ଗରେ ସଚିବାଳୟରେ କିରାଣି ଚାକିରି ଦେବା ନାଁରେ ୫-୬ ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଅନୁଗୁଳ ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର