PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ସପ୍ତାହାନ୍ତ ସଟଡାଉନର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ, ଆଉ ଚଳିବନି ‘ଆଇ- କାର୍ଡ’, ବେସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତାଲିକା ମାଗିଲା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ‘ପ୍ରମେୟ’ର ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି ସୋମନାଥ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ହାତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କୋଲକାତା : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ହିଂସା, ପୁଣି ଥରେ ଟିଏମସି ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ ହାତାହାତି, ଜଣେ ମୃତ ୬ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୯ ଜଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୮୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୬୩୫ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୩୪ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତକୁ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଚଓର ସତର୍କ ବାଣୀ, ଘାତକ ହେଉଛି କରୋନାର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ, ଭାରତକୁ ତୀବ୍ର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏବେ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ୱସ୍ତି, ଦୁଇଦିନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିବ ତାତି, ୨୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ଧୂଳିଝଡ଼ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା
  • ||

ଏନଆରସି ଭୟ: ଭାରତରୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ପଳାଉଛନ୍ତି ବାଂଲାଦେଶୀ ଶରଣାର୍ଥୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୧୨: ଆସାମରେ ଏନଆରସି ଲାଗୁ କରାଯିବା ଏବଂ ନିକଟରେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନାଗରିକତା ଅଧିକାର ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯିବା ପରେ ଭାରତରେ ରହୁଥିବା କିଛି ବାଂଲାଦେଶୀ ଶରଣାର୍ଥୀ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେମାନେ ଏବେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରି ଯାଉଛନ୍ତି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସଂଲଗ୍ନ ବାଂଲାଦେଶ ସୀମା ଦେଇ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରାୟ ୨୦ରୁ ୩୦ ଜଣ ବାଂଲାଦେଶୀ ଶରଣାର୍ଥୀ ଭାରତରୁ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି। ମାଲଦା, ନଦିଆ ଜିଲା ସଂଲଗ୍ନ କେତେକ ଅଞ୍ଚଳ ଏବଂ ଉତ୍ତର ୨୪ ପ୍ରଗଣାର ବସୀରହାଟ, ବନଗାଁ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ସେମାନେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପଳାଉଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଦିଲ୍ଲୀ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ଆସାମ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ସେମାନେ ପଳାୟନ କରୁଛନ୍ତି । କାରଣ ସେମାନେ ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ନୂଆ ଆଇନ ଅଧୀନରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖାଯାଇପାରେ ।

ବାଂଲାଦେଶ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଏପରି ଖବରକୁ ସତ୍ୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଗତ କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ଭାରତରୁ ବାଂଲାଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେଠାକାର ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଅଟକ ରଖିଥିବାର କୁହାଯାଇଛି ।