PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ପ୍ରଥମେ ବର୍ଷା , ଏବେ ତୁଷାରପାତ ନେଉଛି ଜୀବନ – ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ୧୩ ମୃତ୍ୟୁ

ଡେରାଡୁନ୍‌ : ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ହିମାଳୟୀ ପାହାଡ଼ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୁଷାରପାତ କାରଣରୁ ଅଲଗା ଅଲଗା ସ୍ଥାନରେ ୧୦ ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ସହ ଅତି କମ୍‌ରେ ୧୩ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତରକାଶୀ ଜିଲ୍ଲାରେ ଭାରତ-ଚୀନ୍‌ ସୀମାରେ ମୁତୟନ  ଭାରତ-ତିବ୍ବତ ସୀମା ପୁଲିସ୍‌ (ଆଇଟିବିପି) ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ୩ଟି ପୋର୍ଟର ବି ସଂପୃକ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ୫ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚା ଯାଇ ପାରିଥିବା ବେଳେ  ୬ ଜଣ ଲୋକ ନିଖୋଜ। କେମିତି ଓ କେଉଁଠାରୁ ବ୍ୟାପିଲା କରୋନା ? ୨ବର୍ଷ ପୂରିବାକୁ ଯାଉଛି , ରହସ୍ୟ ଏବେ ବି ଅସ୍ପଷ୍ଟ

କୁହାଯାଉଛି କି  ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ଏକ ଗ୍ରୁପ୍‌ ୧୪ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଡେରାଡୁନ୍ରୁ ୨୩୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଉତ୍ତରକାଶୀ ଜିଲ୍ଲାର ହରସିଲ୍‌ ପାଖରେ  ଲମଖାଗା ଦର୍ରେର ରାସ୍ତାରେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ସାଥିରେ ଆସିଥିବା ୯ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ଜଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଫେରିଥିଲେ। ସେମାନେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଖୋଜ ୩ଜଣ ଲୋକ ଓ ୮ଜଣ ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ଜିଲ୍ଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଅଧିକାରୀ (ଉତ୍ତରକାଶୀ)  ଦେବେନ୍ଦ୍ର  ପଟୱାଲ କହିଛନ୍ତି , ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ବଳ ଓ ବାୟୁ ସେନାର ଯବାନଙ୍କ ସହ ବୁଝାମଣା କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଲମଖାଗା ଦର୍ରେ ପାଖରେ ୫ଟି ଶବ ଦେଖିଥିଲେ । ସେମାନେ କହିଥିଲେ –ଶବଗୁଡ଼ିକୁ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ଏୟାର ଲିଫ୍ଟ କରାଯିବ । ଉଦ୍ଧାରକାରୀମାନେ ସେଠାରେ ଜୀବିତ ମିଳିଥିବା ପର୍ବତାରୋହୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସୈନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ୮ ନିଖୋଜ ପର୍ବାତରୋହୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭ଜଣ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଥିଲେ , ଜଣେ ଦିଲ୍ଲୀର ଥିଲେ ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର