PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

୯୦୦ ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ରେକର୍ଡିଂ ନେଇ ଥାନାରେ ପହଁଞ୍ଚିଲେ ସ୍ବାମୀ, ପ୍ରେମିକ ସହ ମିଶି ହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିଲା ସ୍ତ୍ରୀ

https://aajtak.intoday.in/

ଆଜମଗଡ,୬।୮: ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ବାହାଘର। ଆଉ ତା ପରେ ସ୍ବାମୀ ହତ୍ୟା କରିବାର ଯୋଜନା କରି ଧରାପଡିଛନ୍ତି ଜଣେ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ। ଦୁଇ ମାସ ତ​‌ଳେ ମହିଳ କନଷ୍ଟେବଳ ଜଣକ ବିବାହ କରିବା ପରେ  ସ୍ବାମୀକୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଆଉ ଏହି କାମ​‌ରେ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ସହ ୪ ବର୍ଷ ଧରି ସମ୍ପର୍କରେ ଥିବା ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଓ ତାଙ୍କର ନିଜ ଭଉଣୀ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ଏନେଇ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା ସେ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ କଲ୍ ରେକର୍ଡିଂ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରି ଶୁଣିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପାଦ ତଳୁ ମାଟି ଖସି ଯାଇଥିଲା। ୯୦୦ ଅଡିଓ ରେକର୍ଡିଂରେ ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ସ୍ତ୍ରୀ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ତାଙ୍କର ଜମିବାଡି ହଡପ କରି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଜମଗଡରେ ମହିଳା ପୋଲିସଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିଜ ସ୍ବାମୀ ହତ୍ୟା କରିବା ମାମଲା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏବେ ସେଠାରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳିଯାଇଛି।  ଏହି ମାମଲା ଜଣାପଡିବା ପରେ ପୋଲିସ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ ଓ ତାଙ୍କ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ଚାକିରୀରୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଦିଆଯାଇଛି। ପୀଡିତ ସ୍ବାମୀ ଜଣକ ୯୦୦ ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ସହିତ ମହତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ସାକ୍ଷୀ ପୋଲିସକୁ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ମାମଲା ବଲିୟା ଜିଲାରେ ରହୁଥିବା ସନ୍ତ କୁମାରଙ୍କ, ଯିଏକି ଏବେ ଅଣ୍ଡ ଟ୍ରେନିଂ ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ବିବାହ ଆଜମଗଡରେ ମୁତୟନ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ ବିକାଶ ଲତା ସିଂଙ୍କ ସହିତ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ମନ୍ଦିର​‌ରେ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବିବାହରେ ସ୍ବାମୀ ସନ୍ତ କୁମାର ଖୁବ୍ ଖୁସି ଥିଲେ। ଘରର ଏକମାତ୍ର ପୁଅ ଥିଲେ ସନ୍ତ କୁମାର। ଘରେ କେବଳ ତାଙ୍କର ବାପା-ମା। ତେଣୁ ପତ୍ନୀ ଆସିବା ପରେ ଘର ପୁରିଲା ପୁରିଲା ଭଳି ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା।  ନିକଟରେ ତାଙ୍କର ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ କନଷ୍ଟେବଳ ପଦରେ ଚାକିରୀ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଅଣ୍ଡର ଟ୍ରେନିଂ ପ୍ରୋସେସିଂରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ବିବାହର ଦେଢ ମାହସ ପରେ ଆଜମଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଷ୍ଟିଂ ସମୟରେ ସ୍ତ୍ରୀ ପାଖକୁ ଯିବା ଆସିବା ଲାଗି ରହିଥିଲା। ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଆଜମଗଡର ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହୁଥିଲେ। ଏହା ଭିତରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ସବୁବେଳେ କଥା ହେବାପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କସ୍ବାମୀଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇକି ଯାଇ କଥା ହେଉଥିଲେ।

ଏହି ସବୁ ଆଚରଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା। ସେ ମୋବାଇଲରେ କଲ୍ ରେକର୍ଡିଂ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋହ୍ କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ତାଙ୍କର ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିନଥିଲେ।  ଏହାପରେ ସେ ନିଜର ଘର ବଳିୟା ଯାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ୧୦ ଦିନ ପରେ ବଲିୟାରୁ ଆଜମଗଡ ଭଡା ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ ତେବେ ସେତେବେଳେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ବ୍ୟବହାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିଥିଲେ। ସୁଯୋଗ ପାଇଁ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀର ମୋବାଇଲରୁ ସବୁ ଭଏସ୍ କଲିଂ ରେକର୍ଡିଂକୁ ସେୟାରଇଟ୍ ଆପ୍ ଦ୍ବାରା ନିଜର ମୋବାଇଲକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରି ରେକର୍ଡିଂ ଶୁଣିବା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପୁରାତନ ପ୍ରେମିକ ରାମସୁରତ୍ ଯାଦବଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଥିଲା, ଯିଏକି ମିର୍ଜାପୁରରେ ରୁହନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଭିତରେ ବହୁ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ କଥାବାର୍ତ୍ତାଠାରୁ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାର ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା। ନିଜ ସ୍ବାମୀକୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ ଜଣକ ରିଭଲଭର ମଧ୍ୟ ମଗାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ନିଜ ଭଉଣୀଙ୍କ ଅଡିଓ କ୍ଲିପିଂ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା।ଏହି ଘଟଣାର ସମସ୍ତ ଅଡିଓ କ୍ଲିପିଂକୁ ନେଇ ସନ୍ତ କୁମାର ଆଜମଗଡ ଏସପିଙ୍କୁ ଶୁଣାଇଥିଲେ। ସେ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଅଡିଓ କ୍ଲିପିଂର ଯାଞ୍ଚ କରାଇଥିଲେ। ମହିଳା କନଷ୍ଟେବଳ, ତାଙ୍କର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଉପରେ ହତ୍ୟା ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିବା ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଦୁହିଁଙ୍କୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର