PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କ ଟଙ୍କାକୁ ଦୁଇଗୁଣା କରୁଥିଲା ଏହି ବାବା, ୧୫ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇଛି ୭୦ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କା

ନୋଏଡା ୧୧।୪: ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଅଶୋକାନନ୍ଦ ମହାରାଜକୁ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀର ସକରପୁର ଥାନା ପୁଲିସ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୋଗ ଏହା ହୋଇଛି କି, ଅଶୋକନନ୍ଦ ନିଜ ଭକ୍ତର ଟଙ୍କାକୁ ଦୁଇଗୁଣା କରିଦେବ କହି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିଲା। ଏବେ ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପୁଲିସ କହିବାନୁସାରେ, ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଶୋକାନନ୍ଦ ବିରୁଧରେ ୧୫ଜଣ ଲୋକ ପାଖାପାଖି ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ନେଇଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଡିସିପି ଜସମିତ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଅଶୋକାନନ୍ଦ ମହାରାଜକୁ ନୋଏଡାର ବିସରଖ ଗାଁରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି ବାବା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସାଉଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଦେଲେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ମିଳିବ କହି ଏହି ବାବା ସେମାନଙ୍କୁ ଭଣ୍ଡାଉଥିଲା।

ପୁଲିସ କହିବାନୁସାରେ ଅଶୋକାନନ୍ଦ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରୁଥିଲା। ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ​ରେ ସାମିଲ ହେଉଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ସେ ମୋହନ ଇଫ୍ରାମାର୍ଟ ପ୍ରାଇବେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍ କମ୍ପାନୀରେ ମାସିକ ନିବେଶ କରାଇବା ପାଇଁ ବୁଝାଉଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଲୋକେ ସେହି କମ୍ପାନୀରେ ନିବେଶ କରୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରୁନଥିଲା। ଓଲଟା ଯେତେବେଳେ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତର ସମୟ ଆସୁଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଇନଭେଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ବୁଝାଉଥିଲା।

ଅଶୋକାନନ୍ଦ ମହାରାଜ ବିରୁଧରେ ୨୦୧୮ ନଭେମ୍ବରରେ ୧୪ଲକ୍ଷ ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ବାବା ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପୁଲିସ ଲଗାତାର ଭାବେ ଖୋଜିଚାଲିଥିଲା ବାବାକୁ। ଶେଷରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପୁଲିସ ଆଜି ବାବାକୁ ଗିରଫ କରିଛି।