PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ଏହି ଷ୍ଟେସନର ଟିକେଟ୍ ବାବୁ ମହିଳାଙ୍କ ଟିକେଟରେ ଲେଖିକି ଦେଉଥିଲେ ନିଜ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର,ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି

ବରେଲି,୨୬।୮: ସାଧାରଣତଃ ଆମେ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ଟିକେଟ୍ କାଟିଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ଟିକେଟ ଉପରେ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଦିଅନ୍ତି, ତାହା ପୁଣି କେବଳ ଝିଅମାନଙ୍କୁ, ତେବେ ଆପଣମାନେ ନିହାତି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ। ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବରେଲିରେ। ବରେଲି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଇଜ୍ଜତନଗର ରେଲ ମଣ୍ଡଳର ବହେଡି ଷ୍ଟେସନର  ଟିକେଟ କାଟୁଥିବା ବାବୁଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଏବେ ରେଳ ବିଭାଗର ଅଫିସରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାର ପାଲଟିଛି।କାରଣ ଜଣେ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ଟିକେଟ ଦେଉଥିବା ଏହି ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ ଏହି ଟିକେଟ ବାବୁ ଜଣକ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ ବ୍ୟବହାର କରିବା ସହିତ ଟିକେଟରେ ତାଙ୍କ ନମ୍ବର ଲେଖି ଫୋନ କରିବା ପାଇଁ କହିଥାନ୍ତି ଟିକେଟ ବାବୁ ବୋଲି ଚିଠିରେ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଟିକେଟ ବାବୁଙ୍କ ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଅଭିଯୋଗ ଗଲା ପରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି।ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ଜୁଲାଇ ମାସରୁ ଏହି ଟିକେଟ ବାବୁ ଜଣକ ଗୋଟେ ପରେ ଗୋଟେ ଘଟଣା ଘଟାଉଛନ୍ତି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରି ଟିକେଟ ବାବୁ ଅପଦସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।

ଥରେ ଟିକେଟ ବାବୁ ମହିଳାଙ୍କ ଟିକେଟରେ ତାଙ୍କ ନମ୍ବର ଲେଖିଦେବାରୁ ଷ୍ଟେସନରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।ଟିକେଟରେ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଲେଖି ଫୋନ କରିବା ପାଇଁ  ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସେ କହିଥାନ୍ତି। ଏନେଇ ମହିଳା ଯାତ୍ରୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ, ଏହି ନମ୍ବର ତାଙ୍କର କଣ ଆବଶ୍ୟକ ? ଟିକେଟ ଜନିତ କିଛି ସମସ୍ୟା ହେଲେ ଫୋନ କରିବ ପାଇଁ ଟିକେଟ ବାବୁ କହିଥିଲେ।ଏହି କଥାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା।ଷ୍ଟେସନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ଟିକେଟ ବାବୁଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ।ଏ ସଂପର୍କରେ ମହିଳା ଘରେ କହିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକ ଟିକେଟ ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ ଉପର ଅଫିସରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ।

ଚିଠିରେ ମହିଳା ଜଣକ ଲେଖିଥିଲେ, ଟିକେଟ ବାବୁଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଠିକ୍ ନୁହେଁ। କୌଣସି ଦିନ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଫିସରେ ଯୋରଦାର ଝଗଡା ହେବ। ମହିଳା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ କମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ଘରେ ଅଭିଯୋଗ କରେ ତେବେ ଏଠାରେ ଯୋରଦାର ଝଗଡା ହେବ, ଏପରିକି ଟିକେଟ ବାବୁ ଜଣକ ମଧ୍ୟ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଖାଇବେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଏହି ଅଫସରେ ଯିଏକି ମିଳିବ ତାଙ୍କୁ ମାଡ ହେବ। ତେଣୁ ଭଲ ହେବ ଟିକେଟ ବାବୁ ଏଠାରୁ ହଟାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହି ଚିଠି ପରେ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ବହୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଦସ୍ତଖତ ନେଇ ଉଚ୍ଚଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏହି ଟିକେଟ ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।