PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଉତ୍ତର ନାଇଜେରିଆରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ,୩୨ ମୃତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୩: ଆଫ୍ରିକା ମହାଦ୍ବୀପର ଦେଶ ନାଇଜେରିଆ  ପୁଣିଥରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଉତ୍ତର ନାଇଜେରିଆରେ ବନ୍ଧୁକଧାରୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୩୨ ଲୋକ ନିହତ ହୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବହୁ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚାଲିଚି। ତେବେ ଏହି ହିଂସାକାଣ୍ଡ ପଛରେ କେଉଁ ସଂଗଠନର ହାତ ରହିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିନାହିଁ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜାମଫରା ରାଜ୍ୟର ଶିନକାଫି ଜିଲ୍ଲାର କ୍ବାରି ଗାଁ ପାଖରେ କିଛି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତି ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଆସି ବନ୍ଧୁକଧାରୀମାନେ ଆଖିବୁଝା ଗୁଳି କରିଥିଲେ। ଯାହାଫଳରେ ବହୁ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ଚାଲିଯାଇଛି। ଏହି ବନ୍ଧୁକଧାରୀମାନେ କୌଣସି ଡକାୟତ ଗୋଷ୍ଠୀର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ସେଭଳି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ  ଅପରାଧିକ ସଂଗଠନର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଆମକୁ ୩୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତଦେହ ମିଳିଛି। ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତବ୍ୟକ୍ତି ମିଲିଶାବଳର  ସଦସ୍ୟ। ସେମାନେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି। ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ  ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ଆକ୍ରମରକାରୀ ସେନା ପୋଷାକରେ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଓ ବହୁମାତ୍ରାରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ହେବା କାରଣରୁ ମିଲିଶାବଳର ସଦସ୍ୟମାନେ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରିନଥଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର