PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରଚାର ବ୍ୟାନ୍ କଲେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର , ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ବିବାଦୀୟ ଭାଷଣ ପାଇଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • ସୁଶିଲ ଚନ୍ଦ୍ରା ନୂଆ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲିରେ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଚାର , ୬ଟି ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌ ପାଇଁ ସିଧା ପ୍ରସାରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • କଟକ ଏସ୍‌ସିବିରୁ ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା – ହାଇଦର ଫେରାର ପଛରେ ତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ହାତ ଅଛି, ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟରକୁ ଜଗୁଥିବା ନିଲମ୍ୱିତ କନଷ୍ଟେବଲ ମହମ୍ମଦ ମୌସିମ୍,‌
  • ||
  • ଭାରତରେ ରୁଷ୍ ଟିକା ସ୍ପୁଟ୍‌ନିକ୍ –V କୁ ମଞ୍ଜୁରୀ , ବିଶେଷଜ୍ଞ କମିଟି ବୈଠକରେ ନିଆଗଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି, ମାନବ ଦେହରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ୨ ଜଣ ନୂଆ କୁଳପତିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର: ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ବାଘୁଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ୪ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତହେଦ
  • ||
  • କଟକ: ନିଆଳିର ଏକ ବିଲରୁ ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସୀମା ସିଲ, ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ପହଞ୍ଚିବ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୧ ହଜାର ଟିକା
  • ||
  • ଜଗନ୍ନାଥପୁର ଛକ ପୁକୁଡ଼ିବନ୍ଧ ଜଙ୍ଗସନ୍ରୁ ୯୨୦ କିଲୋ ଗଞ୍ଜେଇ ଧରିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ୱିଙ୍ଗ, ୮ ଗିରଫ, ଟ୍ରକ୍ ଓ ମ୍ୟାକ୍ସପିକ୍ପ ଜବତ
  • ||
  • ବୀରମହାରାଜପୁର: ଚନ୍ଦଲି ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଉଦ୍ଧାର, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅଭୟାରଣ୍ୟ ଭିତରୁ ଜଣେ ଶିକାରୀ ଗିରଫ,ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ, ଖସିଗଲେ ୩ଜଣ ଶିକାରୀ…
  • ||
  • କଟକ: ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଥାନାରେଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲା ହାଇଦର ସହଯୋଗୀ ୟାକୁବର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: କୂଳଡିହା ଅଭୟାରଣ୍ୟ ସୀମାନ୍ତରୁ ବିରାଟକାୟ ହରିଣ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଟକ: ହଷ୍ଟେଲ ଭିତରେ ପଶି ନର୍ସିଂ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ତଡୁଛି ପୁଲିସ, ଏସସିବି ବିଏସି ନର୍ସିଂ କଲେଜରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଅସନବଣି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୧୫ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ସାପ
  • ||

ଚଟାପଟ୍ ସାରିଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ: ଏହି ୨ ଦିନ ହେବ ହରତାଳ, ପଡିପାରେ ପ୍ରଭାବ

https://www.zeebiz.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩: ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଯଦି କୌଣସି ଜରୁରୀ କାମ ପେଣ୍ଡିଂ ପଡିଛି ତେବେ ଫଟାଫଟ୍ ସାରିଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କମାନଙ୍କରେ ହରତାଳ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଗରୁ ସତର୍କ କରିଦେଇଛି କି ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବାରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ହରତାଳ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ ।

କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି କି ‘ଆମକୁ Indian Banks’ Association (IBA) ତରଫରୁ ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ United Forum of Bank Unions (UFBU) ବ୍ୟାଙ୍କିଂ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ଓ ୧୬ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ହରତାଳ କରିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛି ।‘ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି କି ସେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ହରତାଳ ଦିନ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ଶାଖା ଓ ଅଫିସରେ ସୂଚାରୁରୂପେ କାମ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇବ, ତଥାପି କାମ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିପାରେ ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ୟୁନିୟନ୍ସ All India Bank Employees’ Association (AIBEA), All India Bank Officers’ Confederation (AIBOC), NCBE, AIBOA, BEFI, INBEF, IBOC, NOBW, NOBO ଓ AINBOF ୨ଟି ବ୍ୟାଙ୍କର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ମିଶ୍ରଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହରତାଳ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

କହିରଖୁଛୁ ସରକାର ବଜେଟ୍ ୨୦୨୧ରେ ୨ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଏକ ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ଘରୋଇକରଣର ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ୪ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୧୪ଟି ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ମିଶ୍ରଣ  କରିସାରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୯ରେ ସରକାର ଏଲଆଇସିରେ ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ମେଜୋରିଟି ଭାଗ ବିକିଥିଲେ । ଏବେ ଦେଶରେ ୧୨ଟି ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଛି । ଏହା ପରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୦ ହୋଇଯିବ । ୨ଟି ବ୍ୟାଙ୍କର ଘରୋଇକରଣ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୨୧-୨୨ରେ କରାଯିବ  ।

ଏହି ମାସରେ ଅନେକ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ । ୧୧ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ମହାଶିବରାତ୍ରୀ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରହିବ । ୧୬ ମାର୍ଚ୍ଚ ପରେ ୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ରବିବାର ଯୋଗୁଁ ଛୁଟି ରହିବ । ୨୨ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ବିହାର ଦିବସ ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ । ୨୭ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାର ଓ ୨୮ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ରବିବାର । ୨୯ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ହୋଲି ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର