ନିଜର ମୃତ ଶିଶକୁ ସ୍ମଶାନରେ ପୋତିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି, ୩ ଫୁଟ୍ ମାଟି ଖୋଳିବା ପରେ ପାଇଲେ ଏକ ଜୀବିତ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା

ବରେଲି,୧୪।୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ବରେଲିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ମୃତ ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ପୋତିବାକୁ ଯିବା ବେଳେ ମାଟି ଭିତରୁ ଏକ ଜୀବିତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ନିଜର ମୃତଶିଶୁକୁ ପୋତିବା ପାଇଁ ମାଟି ଖୋଳିଥିଲେ ଓ ୩ ଫୁଟ ମାଟି ଖୋଳିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ମାଟି ପାତ୍ର ଭିତରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ବଞ୍ଚିଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏପରିକି ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦୁଥିବାର ଦେଖି ଆଖପାଖର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଯାଇଥିଲ। ଏବେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ଭଗବାନଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ ଭାବି ଶିଶୁକନ୍ୟାଟିକୁ ଗ୍ରହଣ କରିନେଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ମାଟି ତଳୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଶିଶୁକନ୍ୟାର ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀତ ଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାକୁ ହସ୍ପିଟାଲର ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଏବେ ଏହି ଶିଶୁକନ୍ୟାଟିର  ନାମ ସୀତା ରଖାଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ସିବିଗଞ୍ଜ ସ୍ଥିତ ଓ୍ବେଷ୍ଟର୍ଣ୍ଣ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ହିତେଶ କୁମାର ସିରୋହୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୈଶାଳୀ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ମୃତଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକ ମୃତ ଶିଶକୁ ପୋତିବା ପାଇଁ ସ୍ମଶାନ୍ ଯାଇ ଗାତ ଖୋଳିବା ସମୟରେ ମାଟିତଳୁ ଏହି ଜୀବିତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲା ନେଇ ପୋଲିସ କହିଛି, କିଏ ମାଟି ଖୋଳି ଶିଶୁଟିକୁ ପୋତିଥିଲା ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ, ତେବେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତଦନ୍ତ କରି ତାକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିବୁ।।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


୭୮ ବର୍ଷର ଏହି ଆଥଲେଟ୍ ଗୋଲ୍ଡ ମେଡାଲ୍ ଜିତିବା ପରେ ହେଲା ଏମିତି…

ଭାରତୀୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ ଗର୍ଭନିରୋଧକ ଇଞ୍ଜେକସନ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଏହାର ସ୍ବତନ୍ତ୍ରତା

ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଶିବସେନା-କଂଗ୍ରେସ ଓ ଏନସିପି ମଧ୍ୟରେ ସହମତି,ଏବେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା

ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଜିଓର ବଢିଲେ ୬୯.୮ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ଗ୍ରାହକ, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ଓ ଏୟାରଟେଲ୍ ହରାଇଲେ ୪୯ଲକ୍ଷ ୟୁଜର୍ସ