PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଭାଇରାଲ୍‌ ଭିଡିଓ ପଛରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ; ବଟାଲିଅନ୍‌ ସିପାହୀ ନିଲମ୍ବିତ

କଟକ,୧୪ା୪(ବ୍ୟୁରୋ): ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍‌ ପଛରେ ଜଣେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ । କେବଳ ଭାଇରାଲ୍‌ ନୁହେଁ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଜଣକ ଖୋଦ୍‌ ଏହି ଭିଡିଓ ତାଙ୍କ କ୍ୟାମେରାରେ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ବିଷୟ ଆଜି ପଦାକୁ ଆସିଛି । ଏନେଇ ଆଜି ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି । ଘଟଣାଟି ଆଜି ସାରା ସହରରେ ଆଲୋଡ଼ନ ଖେଳାଇଦେଇଛି ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ନରାଜ ଡାକବଙ୍ଗଳା ପଛ ପଟେ ଥିବା ନିଛାଟିଆ ସ୍ଥାନରେ ବହୁ ସମୟରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳମାନେ ମିଳାମିଶା କରନ୍ତି । ପୁଲିସର ବାରଣ ସତ୍ତେ୍ୱ ମଧ୍ୟ ବହୁ ସମୟରେ ସେଠାରେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ । ସେଠାରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଭିଡ଼ ହେଉଥିବା ଜାଣିବା ପରେ କିଛି ଯୁବକ ସେମାନଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ଦୃଶ୍ୟକୁ ରେକର୍ଡ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ନିକଟ ଏକ ବୁଦା ଭିତରେ ଲୁଚିରହି ସେମାନେ ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରୁଥିଲେ । ଏହି ଯୁବକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନରାଜ ତେଲିସାହିର ଲିଟୁ ଓରଫ ବନୋଜ ସାହୁ ଓ ନରାଜ କେଉଟସାହିର ନାରାୟଣ ବେହେରା ଥିଲେ । ସେହିପରି ନରାଜର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିଲେ । ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରିବା ପରେ ଯୁବକମାନେ ଉକ୍ତ ଭିଡିଓକୁ ଦେଖାଇ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରିବା ସହିତ ବ୍ଲାକ୍‌ ମେଲ୍‌ କରୁଥିଲେ । ଏଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବା ପରେ ପୀଡ଼ିତ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ପୁଲିସ ଗତକାଲି ବନୋଜ ଓ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ପଦାକୁ ଆସିଛି । ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ ଓ ଭାଇରାଲ୍‌ କରିବା ପଛରେ ପୁଲିସ ବିଭାଗର ଜଣେ ସିପାହୀ ଅଛନ୍ତି । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ନାରାୟଣ ବେହେରା ହେଉଛନ୍ତି ଷଷ୍ଠ ବଟାଲିଅନ୍‌ର ସିପାହୀ । ସେ ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ପୁଲିସ ବିଭାଗରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏସ୍‌ଓଜିରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ସେ ନୂଆ ଦାମୀ ଡିଜିଟାଲ୍‌ କ୍ୟାମେରା କିଣିବା ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ତେବେ ଉକ୍ତ ଭିଡିଓକୁ ହଳେ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳଙ୍କୁ ଦେଖାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାରାୟଣ ଓ ତାର ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ବ୍ଲାକ୍‌ ମେଲ୍‌ କରନ୍ତି । ଗଲା ସପ୍ତାହରେ ପୁଣି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଉକ୍ତ ଭିଡିଓକୁ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ନାରାୟଣ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ସିଡିଏ ଫେଜ୍‌-୨ ପୁଲିସର ହୋସ୍‌ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା । ଜଣେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏଭଳି କରିଥିବା ପୁଲିସକୁ ଅଡ଼ୁଆରେ ପକାଇଥିଲା । ତଥାପି ଫେଜ୍‌-୨ ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାରାୟଣକୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିବା ସହିତ ଘଟଣା ନେଇ ଷଷ୍ଠ ବଟାଲିଅନ୍‌ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍‌ଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିଥିଲା । ଆଜି ଥାନାରୁ ଚିଠି ପାଇବା ପରେ ବଟାଲିଅନ୍‌ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ବିଭାଗୀୟ ପ୍ରୋସିଡିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଫାଇଲ୍‌ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍‌ ବୈକୁଣ୍ଠ ବିହାରୀ ରାଉତ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।