PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

ଥାନା ଭିତରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼: ୭୨ରୁ ୭୧ ପୁଲିସଙ୍କ ବଦଳି

source:vitruvianpost.com

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨ ।୨(ଏଜେନ୍ସି): କର୍ଣ୍ଣାଟକର କୁମାରସ୍ୱାମୀ ଲେଆଉଟ ଥାନା ଭିତରେ ଦୁଇ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରାଯିବା ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏକାଥରକେ ଥାନାର ୭୨ରୁ ୭୧ ଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଦଳି କରିଛନ୍ତି । ତା’ଛଡା ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ତିନି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆଉ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲାବେଳେ ଉକ୍ତ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।
ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ( ସାଉଥ ଡିଭିଜନ)ର ଡିସିପି କେ ଆନ୍ନାମଲାଇ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଥାନାର ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ସୁଧାରିବାକୁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି । ସେପଟେ ପୁଲିସ ବିଭାଗର କିଛି କର୍ମଚାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କି ଉକ୍ତ ଥାନାରେ ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସେମାନେ ସେଠାରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଗୋଷ୍ଠୀ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଛନ୍ତି । ମହିଳାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମରାଯିବାର ଭିଡିଓ ବି ସେଇ ଥାନାରେ ନିୟୋଜିତ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଲିକ୍‌ କରିଥିଲା ।
ତେବେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗର ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ଭିଡିଓରେ ମାଡ ଖାଉଥିବା ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରକୃତରେ ଭୁଲ ଅଛି । ସେ ସମ୍ପତ୍ତି ବିବାଦ ଯୋଗୁ ନିଜ ଝିଅକୁ ଅପହରଣ କରିବା ପରେ ନିଜେ ଥାନା ଯାଇ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଅନ୍ୟ କେହି ଅପହରଣ କରିନେଇଛି ବୋଲି ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଦାୟର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ମହିଳାଙ୍କ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ପୁଲିସର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଯୋଗୁ ହିଁ ସେ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଥିଲେ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର