ବଲାଙ୍ଗୀରରେ କଂଗ୍ରେସ-ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ

ବଲାଙ୍ଗୀର,୧୪।୪: ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ଆସନ୍ତା ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହେବ । ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା । ବିଜେଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥକ ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶନିବାର ରାତିରେ ଚନ୍ଦନଭାଟିରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେଡି କର୍ମୀ । ରାତି ୯ ଟାରୁ ବିଳମ୍ବିତ ଯାଏଁ ହସ୍ପିଟାଲ, ଥାନା ଓ ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଡ୍ରାମା । ଆରୋପ-ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଜୋର ଧରିଥିବା ବେଳେ ଶାନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଗଠନ କରିବା ସହ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଜୋରଦାର କରିଛି ।

ଗତକାଲି ରାତିରେ ସଦରଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚନ୍ଦନବାଟି ଗାଁରେ ବିଜେଡ଼ି ଅଫିସରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ବିଜେଡ଼ି କର୍ମୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମେହେର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଆକ୍ରମଣ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ କରିଥିବା ବିଜେଡ଼ି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି । ଆଉ ଏହାପରେ  ବଲାଙ୍ଗିର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଜମିଥିଲା ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଓ ସମର୍ଥକ ଭିଡ। ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ  ଅର୍କେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ।  ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଜାଣିବା କର୍ମୀଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲେ ।କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସମରେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ। ତାଙ୍କ ସହ ଥିଲେ ଚନ୍ଦନ ଭାଟି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସହ କିଛି ସମର୍ଥକ ଏବଂ କର୍ମୀ । ଏସପିଙ୍କ ସହ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କିଛି ସମୟ ପରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅର୍କେଶ ନାରାୟଣ ସିଂଦେଓ ସଦର ଥାନାକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଚନ୍ଦନ ଭାଟି ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ନାରା ଦେବା ସହ ମାଡ ମାରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି କରିଥିଲେ। ସେପଟେ ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ନିର୍ବାଚନ ସାରିବାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ଗଠନ କରିଛି ପୋଲିସ । ଏହାସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ସହ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବା ଦାବିରେ ବିଜେପି ଆଜି ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ୍‌ପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଛି । ଏହି ଦୁଇ ରାଜୈନତିକ କଳି ଯୋଗୁଁ ସାଧାରଣ ଜନତା ଭୟଭୀତ ହେଉଥିବା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ବଲାଙ୍ଗୀର:ଜମି ବଢିନି ଚାଷୀ ବଢିଗଲେ- କୃଷି ବିଭାଗ କହିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ଚାଷୀ

ଡିସେମ୍ବର ଗାଇଡଲାଇନ୍: ୩୧ ଯାଏଁ ସିନେମା ହଲ ବନ୍ଦ, କ’ଣ ଖୋଲା କ’ଣ ବନ୍ଦ ଜାଣନ୍ତୁ…

ମଙ୍ଗଳବାରରୁ ସମସ୍ତ ରୁଟ୍‌ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମୋ ବସ୍‌ ସେବା

ପୁଣି ଥରେ ଇତିହାସ ରଚିଲା ସମ୍ ହସ୍ପିିଟାଲ ଓଡ଼ିଶାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ସଫଳ ଯକୃତ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ

କୋଭିଡ ଟିକା ଦେବା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରସ୍ତୁତ, ୩୦ ହଜାର ସ୍ଥାନରେ ଦିଆଯିବ ଟିକା: ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ

କରୋନାରେ ମିଳିଲାନି କାମ, ଭୋକ ଉପବାସରେ ଜାଗାଘର ବାରଣ୍ଡାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବୃଦ୍ଧ: ଶତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିଲେନି ସାମାଜିକ କର୍ମୀ