PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାମାନେ କରନ୍ତୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ, ଘରେ ହେବ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧିର ବାସ

timesnownews

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୦୧: ସମସ୍ତେ ନିଜ ଜୀବନରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଚାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଜୀବନ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ। ଏହା ସହିତ, ସଫଳତା ପାଇବାରେ ଅସୁବିଧା ହେତୁ, ଧନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥାଏ। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେବୀ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଘରର ଗୃହିଣୀ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଉପାୟ କରିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ନ ଏବଂ ଧନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଉପାୟଗୁଡିକ ବିଷୟରେ…

କର୍ପୂର ଜଳାନ୍ତୁ :

ଘରର ଗୃହିଣୀ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ କର୍ପୂର ଜାଳନ୍ତୁ। ଆପଣ ଏହାକୁ ଶୋଇବା ଘରେ ମଧ୍ୟ ଜାଳି ପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କର୍ପୂର ଜାଳି ଘରର ସମସ୍ତ କୋଣରେ ଏହାର ଧୂଆଁକୁ ଦେଇପାରିବେ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଥିବା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସକାରାତ୍ମକରେ ପରିଣତ ହୋଇଥାଏ। ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିକ୍ତତା ଦୂର ହୋଇ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସିଥାଏ।

ଦକ୍ଷିଣଏବଂ ପଶ୍ଚିମ କୋଣରେ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ :

ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ମହିଳାମାନେ ଘରର ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ କୋଣରେ ଦୀପ ଜାଳିବା ଉଚିତ୍। ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଦିଗଗୁଡିକୁ ଆଲୋକିତ କରିବାଦ୍ୱାରା ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପରିବାର ଉପରେ ରହିଥାଏ। ଏହା ସହିତ, ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର କୃପା ରହିଥାଏ। ଏପରି ଘରେ ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ।

ପୂଜା ଘରେ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ :

ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ପୂଜା ଘରେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ଏହାଦ୍ୱାରା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଘରେ ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ଏବଂ ଅନ୍ନ ଧନର ଅଭାବ ରହି ନଥାଏ।