PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ ମୁଙ୍ଗା ରତ୍ନ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ରତ୍ନ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ୧୨ଟି ରାଶି ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ରତ୍ନ ରହିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶିରେ କୋୖଣସି ନା କୋୖଣସି ସମମ୍ୟା ଦେଖାଯାଇଥାଏ। ତେଣୁ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ଏହି ରାଶି ଅନୁସାରେ ରତ୍ନ ଧାରଣ କରିବା ପାଇଁ କହିଥାନ୍ତି। ମାତ୍ର ମୁଙ୍ଗା ରତ୍ନ ଏକ ଜୈବିକ ରତ୍ନ। ଯାହାକୁ ଧାରଣ କଲେ ବ୍ୟକ୍ତିର ସବୁ ସମସ୍ୟାର ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ମାତ୍ର ଏହି ରତ୍ନକୁ ନିଜ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଧାରଣ କଲେ ଅଧିକ ଲାଭ ପ୍ରାପ୍ତ ମିଳିଥାଏ। ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ମୁଙ୍ଗା ରତ୍ନ ବିଷୟରେ,

ମୁଙ୍ଗା ରତ୍ନ ଦେଖିବାକୁ ଯେମିତି ସୁନ୍ଦର ତାର ଆକାର ମଧ୍ୟ ତାଠାରୁ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର। କିନ୍ତୁ ଏହି ରତ୍ନ ଅଧିକ ମୁଲ୍ୟବାନ ବୋଲି କୁହାଯାଇ ନ ଥାଏ। କାରଣ ଏହି ରତ୍ନର ସୁନ୍ଦରତା ଓ ଆକର୍ଷଣ ଯୋଗୁଁ ଏହାକୁ ନବରତ୍ନ ମଧ୍ୟରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ମୁଙ୍ଗା ରତ୍ନକୁ ଧାରଣ କଲେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହରେ ଥିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଏହି ରତ୍ନକୁ ଧାରଣ କଲେ ରକ୍ତ ସବୁବେଳେ ଥଣ୍ଡା ରହେ। ଅସଲି ମୁଙ୍ଗା ଅନ୍ୟ ରତ୍ନଠାରୁ ସବୁଠୁ ଚିକ୍କଣ। ଏହା ଏତେ ଚିକ୍କଣ ଯେ ହାତରେ ପିନ୍ଧିଲେ ସହଜରେ ଖସି ଯାଇଥାଏ।