PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶା ଅନଲକ୍‌ ହେବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଗୁଜବ, ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଲେ SRC- ଏଭଳି ମାର୍ଗଦର୍ଶିକା ଜାରି ହୋଇନି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୩୩୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୬ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଗଣପର୍ବ ରଜ ଅବସରରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ଓ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜିଠାରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଖୋଲିବ ମଲ୍, ବଜାର ଏବଂ ଦୋକାନ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କ୍ଷମତାରେ ଚାଲିବ ମେଟ୍ରୋ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଇସ୍ରାଇଲରେ ନେତ୍‌ନ୍ୟାହୁଙ୍କ ଯୁଗ ଶେଷ, ନଫତାଲୀ ବେନେଟ୍ ହେଲେ ନୂଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଜ ପାଇଁ ଓଟିଡିସି ଆରମ୍ଭ କଲା ‘ପିଠା ଅନ୍‌ ହ୍ୱିଲ୍‌’, ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ସମ୍ବଲପୁର ଓ କଟକରେ ମିଳିବ ପିଠା
  • ||
  • ବଅଁରପାଳ : ସୁନାର ସଂସାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦେଲା କରୋନା, ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ପୁଅ-ବୋହୂ ଓ ମା, ଅନାଥ ହୋଇଗଲା ୧୪ ମାସର ଶିଶୁପୁତ୍ର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ କନ୍ୟା ଚୋରି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ପହିଲି ରଜ, ଗାଁଠାରୁ ସହର ସବୁଠି ଜମୁଛି ପିଠାପଣାର ଆସର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସାରା ରାଜ୍ୟକୁ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ, ଆହୁରି ଦୁଇଦିନ ସ୍ୱଳ୍ପରୁ ମଧ୍ୟମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧୀବରଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ର ମନା
  • ||

ବିଜେପି ପାଇଁ ଅଶୁଭ ପାଲଟିଲା ଅଗଷ୍ଟ ମାସ, ଜେଟଲୀଙ୍କ ସହ ବର୍ଷକରେ ଦଳ ହରାଇଲା ଏହି ୪ ତାରକା ରାଜନେତାଙ୍କୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪।୮: ବିଜେପି ପାଇଁ ଅଶୁଭ ମାସ ପାଲଟିଛି ଅଗଷ୍ଟ ମାସ। ପ୍ରଥମେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ, ପରେ ମନୋହର ପାରିକର, ଏହାପରେ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ ଓ ଏବେ ଅରୁଣ ଜେଟଲିଙ୍କର ହୋଇଛି ପରଲୋକ। ଗତ ବର୍ଷ ୨୦୧୮ ଅଗଷ୍ଟରୁ ନେଇ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ମାସ ଭିତରେ ବିଜେପି ନିଜର ୪ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ଦଳର ତାରକା ରାଜନେତାଙ୍କୁ ହରାଇଛି। ଏହା ଦଳ ପାଇଁ ବହୁତ ବଡ କ୍ଷତି ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ। କାରଣ ଏତେ କମ୍ ସମୟ ବ୍ୟବଧ୍ୟାନରେ ଦଳ ନିଜର ଦକ୍ଷ ଏବଂ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନେତାଙ୍କୁ ହରାଇଛି।

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ୧୬ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୮ରେ ତାଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଥିଲା। କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକରଙ୍କ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୭ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପରଲୋକ ହୋଇଥିଲା। ୬ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ପୂର୍ବତନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ ମଧ୍ୟ ଆମ ଭିତରେ ନାହାନ୍ତି ଓ  ଆଜି ପୂର୍ବତନ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲିଙ୍କ ଆଜି ପରଲୋକ ପରେ ଦଳ ଭିତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି।

ଏହି ନେତାମାନେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଦନଲାଲ ଖୁରାନାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବରି​‌ଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ବାବୁଲାଲ ଗୋରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ପରଲୋକ ହୋଇଛି।