PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ: କଟକରୁ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ନକଲି କରୋନା ଔଷଧ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାର ଏକ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟୋରରୁ ଠାବ, ଜବତ କଲେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଡ୍ରଗ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର
  • ||
  • କୋକସରା: ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲେ, ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରୁ କରୋନା ସଂପର୍କିତ ନକଲି ଔଷଧ ଆଣି ବିତରଣ ଅଭିଯୋଗରେ କେସିଙ୍ଗା ସ୍ଥିତ ବିଜୟ ଫାର୍ମାସିଟିକାଲ ଓ ଧର୍ମଗଡ ସ୍ଥିତ ଜୟହୀନ୍ଦ ଟ୍ରେଡର୍ସ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ତଳେ ଚାପି ହୋଇଚାଲିଗଲା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ୍ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସମ୍ବଲପୁର ଜେଲ, କଏଦୀକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ବିକି ଧରାପଡିଲେ ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର୍, ବଣେଇଗଡ ଜେଲକୁ ହେଲେ ବଦଳି
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାଗା ବାଡ଼ି ମଧ୍ୟସ୍ଥତାକୁ ନେଇ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଂଘର୍ଷ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ବର୍ଷା ଦାଉରୁ ଆଶ୍ରୟ ପାଇଁ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାକୁ ଯାଇ ଷଣ୍ଢକୁ ଲାଗିଲା ବିଜୁଳି ଝଟକା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଟଳିପଡିଲା…
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଯୁବକର ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଭୋର ୪ଟା ସୁଦ୍ଧା ପହଣ୍ଡ ବିଜେ ନୀତି, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମଧ୍ୟରେ ୪୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୩ଶହ ଟପିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୪ ହଜାର ୪୬୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ, ୨୧ ଅଖରେ ଲାଗିଲା ୪୨ ଚକ, ପ୍ରଭା ଅପସରା କାମ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଧୋଇଯିବ ରଜ ମଉଜ, ୪୮ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ରୂପ ନେଇପାରେ, ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା ଜାରି-ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣରେ ବଢ଼ିବ
  • ||
  • ବାମରା : ପରିବାରର ୬ ଜଣଙ୍କୁ ହାଣି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲା ସଂକ୍ରମିତ ବାପା, ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ- ୩ ଝିଅ ଓ ମା’ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ କଟକରେ ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ, ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୫ ଯୁବତୀ ଉଦ୍ଧାର, ର‌୍ୟାକେଟ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଓ ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି, ୨୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ହୋଇପାରେ ଅନଲକ, ୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି
  • ||

ମୋତିହାରୀରେ ବିହାର ପୋଲିସର ଅଜବ କାରନାମା, ଚାଲାଣ କାଟିବା ବଦଳରେ କରୁଛି ଏମିତି…

ମୋତିହାରୀ ୧୦/୯: ବିହାର ମୋତିହାରୀ ସହରରେ ବିନା ହେଲମେଟ ଏବଂ ବିନା ଇନସ୍ଯୁରାନ୍ସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ମୋଟସାଇକଲେ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ଭିନ୍ନ ବ୍ୟବହାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ବିନା ହେଲମେଟରେ ବାଇକ୍ ଚଳାଉଥିବା କିମ୍ବା ଇନସ୍ୟୁରାନ୍ସ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିବା ଚାଳକଙ୍କୁ ଚାଲାଣ ନକାଟି ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଭୁଲ୍ ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସ ଛକମାନଙ୍କରେ ସବୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ଯ କରିଛି, ଯାହା ଫଳରେ ଚାଳକ ତୁରନ୍ତ ହେଲମେଟ୍ କିଣିପାରୁଛି ଏବଂ ଇନଶ୍ୟୁରାନ୍ସ କରାଇପାରୁଛି ।

ଏହି ଅଭିଯାନକୁ ଚମ୍ପାରଣ ଜିଲ୍ଲାର ମୋତିହାରୀରେ ଛତୌନୀ ଥାନାର ଏସଏଚଓ ମୁକେଶ ଚନ୍ଦ୍ର କୁଅଁର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ସେ ପ୍ରଥମେ କିଛି ହେଲମେଟ୍ ବିକ୍ରେତା ଏବଂ ବୀମା ଏଜେଣ୍ଟଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କଲେ ଏବଂ ଏହାପରେ ଯାଞ୍ଚ ହେଉଥିବା ଛକମାନଙ୍କରେ ଏହି ଷ୍ଟଲଗୁଡିକ ଲଗାଇଦେଲେ  । ଚାଳକଙ୍କ ଉପରେ ଜୋରିମାନା ଲଗାଯାଉନି କାରଣ ଏହା ଫଳରେ ସେମାନେ ନିଜକୁ ଅପରାଧୀ ମନେ କରିବେ । ଏହା ବଦଳରେ ଭଲ କ୍ୱାଲିଟିର ହେଲମେଟ୍ ଏବଂ ବୀମା ନବୀକରଣ କରାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରାଯାଉଛି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜିଲ୍ଲା ପରିବହନ ବିଭାଗଙ୍କୁ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଯିଏ କି ବିନା ଲାଇସେନ୍ସର ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ହିଁ ଲର୍ଣ୍ଣର ଲାଇସେନ୍ସ ଜାରିକରିଦେବ ।

ସେ କୁହନ୍ତି ଯେ ଜନତାଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଧାରଣା ବଢୁଛି ଯେ ସଂଶୋଧିତ ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମ ପରେ ପୋଲିସ ଜବରଦସ୍ତ ପଇସା ମାଗିବା ପାଇଁ ସ୍ୱାଧୀନତା ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା ଭୁଲ୍ । ପୋଲିସ ସବୁବେଳେ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଚାହେଁ । ଏବଂ ଏହି ସଂଶୋଧିତ ଆକ୍ଟର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ମଧ୍ଯ ସେୟା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର