PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଲାଇନରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନେଇ ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: କପଡ଼ା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତ ଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟରେ ଅଟୋ ସହ ୨ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସାମନ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୭୫୭ ଜଣ ପଜିଟିଭ, ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ଵାର : ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ସ୍କୁଟି, ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରେଙ୍ଗାଲି : ହାଇୱାରେ ପିଟିହେଲା କାର୍‌ : ମା’ ଝିଅ ମୃତ, ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ବସିବ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, କୋଭିଡ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସହଯୋଗ ଲୋଡ଼ିବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ୪ରୁ ୫ଦିନ ପାଗ ଶୁଖିଲା, ବଢ଼ିବ ତାତି, ଆଜି କାଁ ଭାଁ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ସ୍ୱଳ୍ପ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୁନ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ, ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ତିନିପର୍ବ
  • ||

ବିଜେପିକୁ ବାହୁଡ଼ିବେ ବିଜୟ-ଦିଲ୍ଲୀପ !

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ପୁରୁଣା ଦଳ ବିଜେପିକୁ ବାହୁଡ଼ିବେ କି ଭେଟେରାନ ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ? ଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ଆଗରେ ଉଭା ହୋଇଛି । ପ୍ରାୟ ୩ ମାସ ତଳେ ବିଜେପିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବିଜୟ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳରେ ଏଯାଏ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ପରିବର୍ତ୍ତିତ ରାଜନୈତିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦୁଇ ନେତାପୁଣି ବିଜେପି ଫେରିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି । ବିଜେପି ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଭାରୀ ଅରୁଣ ସିଂଙ୍କ ଆଜିର ଇଙ୍ଗିତ ଏ ଚର୍ଚ୍ଚା ନିଆଁରେ ଘିଅ ଢାଳିଛି ।
ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଭାରୀ ଶ୍ରୀ ସିଂ କହିଲେ, ବିଜେଡିରୁ ବହୁ ନେତା ବିଜେପିକୁ ଆସିବାକୁ ବ୍ୟଗ୍ର ଅଛନ୍ତି । ଏଥର ବିଜେଡି ସରକାରର ପତନ ନିଶ୍ଚିତ । ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟ ବିଜେପିକୁ ବାହୁଡିବେ କି ପ୍ରଶ୍ନରେ ଶ୍ରୀ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଆମ ଦଳରୁ କେହି ଯାଇନାହାନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ଆମ ସହ ଅଛନ୍ତି । ଆମେ ଏକାଠି ଅଛୁ । ଦଳ ପୂରା ଏକତ୍ରିତ ହୋଇ ଭୋଟ ଲଢ଼ି ନବୀନ ଶାସନକୁ କବର ଦେବ । ଅରୁଣଙ୍କ ଏମିତି ଇଙ୍ଗିତ ପରେ ପୁଣି ବିଜୟ ଓ ଦିଲ୍ଲୀପ ବିଜେପି ଫେରିବାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।
ନଭେମ୍ବର ୩୦ରେ ଦୁଇ ଅଭିଜ୍ଞ ନେତା ବିଜେପି ଛାଡ଼ିବା ସହ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଅମିତ୍‌ ଶାହଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଦଳ ଲକ୍ଷଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିବାରୁ ସେମାନେ ଦଳ ଛାଡୁଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଦୁଇ ନେତା କେତେବେଳେ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେବେ ତ ଆଉ କେବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଯିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା । ମାତ୍ର ଏଯାଏ ଦୁଇ ନେତା କୌଣସି ଦଳକୁ ଯାଇନାହାନ୍ତି । ଭୋଟ ଦିନ ଘୋଷଣା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ବେଶ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଗତିବିଧି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନି । ବିଜେପି ଓଡ଼ିଶା ଗାଦି ଦଖଲ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଥିବାରୁ ଏ ଦୁଇ ଭେଟେରାନଙ୍କୁ ନେଇ ଦଳର ବଳ ବଢ଼ାଇବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଅଛି ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ମହଲ ଅନୁମାନ କରୁଛି । ମାତ୍ର ବିଜୟ କିମ୍ବା ଦିଲ୍ଲୀପ କେହି ଏ ସଂପର୍କରେ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁନାହାନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର